У США медпрацівницю госпіталізували після щеплення від коронавірусу

У США медпрацівницю госпіталізували після щеплення від коронавірусу

Фото: Associated Press

Загалом на побічні реакції після вакцинації у США поскаржилися двоє медпрацівників.

В американському штаті Аляска у двох медпрацівників регіональної лікарні Бартлетта (BRH) в місті Джуно після щеплення вакциною від COVID-19 компаній Pfizer та BioNTech виявили алергічну реакцію.

Про це 17 грудня повідомляє ABC News.

Зокрема, лікарку, ім'я якої залишається в таємниці, у середу, 16 грудня, госпіталізували за десять хвилин після щеплення "із ознаками анафілактичної реакції", зокрема "з посиленим серцебиттям, задишкою, а також шкірними висипаннями та почервонінням".

"Її реакція була серйозною, але не загрожувала життю", — розповіли представники медзакладу. Нині працівниця лікарні "одужує, вона залишиться в лікарні ще на одну ніч". Зазначається, що раніше у хворої не було алергічної чи будь-якої іншої побічної реакції на вакцини.  

Ще один співробітник лікарні Бартлетта за десять хвилин після щеплення поскаржився на "набряклість очей, запаморочення та першіння в горлі".

"Його реакція не розглядалася як анафілактична, — наголосили в медзакладі. — Його доставили до відділення невідкладної допомоги і ввели адреналін, "Пепцид" і "Бенадрил". За годину він вже почувався задовільно, його відпустили додому.

Представники лікарні запевнили, що їхні колеги все одно радять не відмовлятися від щеплення від COVID-19.

Раніше Угур Шахін, очільник німецької компанії BioNTech, яка разом з американським фармгігантам Pfizer розробила вакцину від коронавірусу, порадив вживати заходів обережності під час щеплення та дотримуватися умов зберігання препарату.

Використання розробленої компаніями Pfizer та BioNTech вакцини від коронавірусу дозволили щонайменше у шістьох країнах світу, зокрема у США, Великій Британії, Бахрейні, Канаді, Саудівській Аравії та Мексиці. У вівторок, 15 грудня, Канада стала третьою країною у світі, яка розпочала масову вакцинацію від COVID-19.

Очікується, що країни-члени Європейського Союзу розпочнуть масову вакцинацію препаратом компаній Pfizer та BioNTech 27 грудня

Тим часом співробітники Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) визнали ще одну вакцину від COVID-19, розроблену американською біотехнологічною компанією Moderna, безпечною для використання. 

У США терміново ліцензували вакцину від коронавірусу

У США терміново ліцензували вакцину від коронавірусу

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація