За кількістю випадків COVID-19 Нью-Йорк випереджає інші штати більш як удвічі.
Станом на 04:00 за київським часом суботи, 11 квітня, у США новим типом коронавірусу COVID-19 заразилися 502 318 людей.
Недуга забрала 18 725 життів, тоді як 27 314 пацієнтам вдалося побороти захворювання. Про це повідомляє портал Worldometer, який у режимі реального часу цілодобово збирає статистики з усього світу.
Найгіршу ситуацію спостерігають у штаті Нью-Йорк, де COVID-19 підтвердили у понад 172 тисяч осіб. Від ускладнень хвороби тут померли 7 844 людини, жертв почали ховати у "братських могилах". Водночас, 148 280 пацієнтів вже одужали та виписалися з медзакладів. Нагадаємо, що минулої доби у Нью-Йорку, попри смертельний антирекорд, повідомили про зменшення кількості заражених коронавірусом.
Як повідомлялося, учені дослідили мутації коронавірусу у США і з'ясували, що поширення недуги у Нью-Йорку розпочалося задовго до першого зареєстрованого випадку. Більше про це читайте у матеріалі ТСН.ua.
Більш як удвічі менше випадків нового коронавірусу зафіксували у штаті Нью-Джерсі - 54 588. Тут жертв COVID-19 1932, а вилікуваних - 51 874.
Раніше президент США Дональд Трамп прокоментував питання термінів пом'якшення карантину, впровадженого через пандемію COVID-19, заявиши, що це "найбільше рішення" з усіх, які йому коли-небудь доводилося приймати.
Неодноразово раніше переконуючи у шкоді карантину та потребі якнайшвидше відновити роботу країни, а особливо її економіки, Трамп запевнив, що перш ніж прийняти рішення про скасування обмежень, порадиться із медекспертами. Також він анонсував створення робочої групи, яка буде вивчати питання термінів повернення країни до "нормального життя".
Президент США наголосив на тому, що чіткої дати початку пом'якшення карантину наразі немає: "Факти повинні визначити, що ми будемо робити".
Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!