США очолюють світовий рейтинг країн, яких вразила пандемія COVID-19.
У суботу, 21 листопада, у США кількість випадків зараження новим типом коронавірусу COVID-19 перевищила позначку в 12 мільйонів осіб.
Про це повідомляє The Hill.
Зазначається, що нової мільйонної позначки в країні досягли лише за тиждень. Це відбулося на тлі третьої хвилі пандемії, яка, прогнозують фахівці, загостриться у найближчі зимові місяці.
Новий спалах COVID-19 призвів до того, що низка штатів відновила карантинні обмеження щодо роботи бізнесу та організації зборів, які були послаблені протягом осінніх місяців. У деяких населених пунктах також запровадили комендантську годину після 22:00 та закрили школи.
Співробітники охорони здоров'я попередили, що зимові місяці будуть важкими в боротьбі з пандемією коронавірусу, оскільки заходи частіше відбуватимуться в приміщенні, де легко поширюється вірус.
Експерти також висловили занепокоєння тим, що національні поїздки під час Дня подяки можуть пришвидшити розповсюдження COVID-19, а Центри контролю та профілактики захворювань (CDC) порекомендували американцям наступного тижня уникати поїздок до друзів та родичів.
За словами лікаря Ашиша Джа, декана факультету громадської охорони здоров'я Університету Брауна, у США лише до інавгурації президента, яка відбудеться 20 січня, від ускладнень нового типу коронавірусу COVID-19 можуть померти близько 100 тисяч людей. Навесні ж кількість смертей від коронавірусу в країні може сягнути пів мільйона.
Зазначимо, що США очолюють світовий рейтинг країн, яких вразила пандемія COVID-19. До трійки лідерів також входять Індія (понад 9 мільйонів хворих) та Бразилія (понад 6 мільйонів хворих).
Нагадаємо, що цього тижня у США зафіксували одразу два рекорди з коронавірусу. Так, в країні повідомили про найвищий добовий приріст смертності від травня, а також про найбільшу кількість нових випадків зараження COVID-19. У "червоній зоні" ж нині перебуває понад пів країни.
У четвер головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі вперше після тривалої перерви виступив на брифінгу в Білому домі, де наголосив на важливості "простих заходів охорони здоров’я". "Носіння масок, соціальна дистанція, уникнення місць скупчення людей, виконання справ просто неба, а не у приміщенні, наскільки це можливо", - сказав він.
Водночас 20 листопада Pfizer та Biontech подали заявку до Управління з продовольства і медикаментів США для реєстрації вакцини від коронавірусу. В компаніях заявили, що готові поширити вакцину протягом декількох годин після підтвердження реєстрації.