В останні кілька днів у США щодоби фіксували понад тисячу летальних випадків.
У США станом на понеділок, 6 квітня, померли вже понад 10 тисяч осіб, у яких виявили зараження новим коронавірусом COVID-19.
Такі дані наводить Університет Джонса Гопкінса.
З показником у 10792 смерті Сполучені Штати посідають сумне третє місце у світі і поступаються лише Італії, де зафіксовано 16523 летальні випадки, та Іспанії з 13341 випадком.
За даними університету, на сьогодні в США зафіксовано щонайменше 364 тисячі підтверджених випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. В останні кілька днів в США щодоби фіксували понад тисячу смертей, спричинених ускладненнями від коронавірусу.
Епіцентром спалаху є штат Нью-Йорк, на який припадає майже половина всіх смертей і третина інфікованих у країні.
Минулого тижня медичні експерти Білого дому прогнозували, що в результаті спалаху коронавірусної інфекції можуть померти від 100 до 200 тисяч американців. Американська влада попереджала, що найскладніший період боротьби країни з пандемією коронавірусу ще попереду.
"Ми наближаємось до того періоду, який буде дуже жахливим, - заявив президент США Дональд Трамп. - Буде багато жертв. Таких цифр ми ще ніколи не бачили. Може, під час Першої і Другої світових воєн".
За його словами, найбільш жахливими будуть наступні два тижні.
Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!