У Росії заражену коронавірусом домашню кішку помістили на карантин

У Росії заражену коронавірусом домашню кішку помістили на карантин

Фото: Associated Press

У РФ кажуть, що коронавірус нібито не передається від тварин до людей.

У Москві новий тип коронавірусу COVID-19 виявили у п'ятирічної домашньої кішки

Чотирилапу помістили на карантин у будинку господаря, повідомляє "Интерфакс" із посиланням на Россільгоспнагляд.

Зазначається, що власник киці звернувся щодо тестування улюблениці 18 травня, а спершу тварину оглянув ветеринарний лікар в одній із московських клінік. У кішки взяли мазки зі  слизової оболонки гортані та носової порожнини, й ПЦР-тест (методом полімеразної ланцюгової реакції) згодом показав позитивний результат.

"В результаті проведеного аналізу і підтверджувального додаткового дослідження у кішки був підтверджений COVID-19. Тварину поміщено на карантин за місцем проживання господаря", - зазначив заступник керівника Россільгоспнагляду Микола Власов.

Водночас, він наголосив, що коронавірус нібито не передається від тварин до людей, а також немає наукових даних щодо того, "чи може вірус резервуватися в популяції котячих, або кішки для нього - це епідеміологічний тупик".

"Зараз немає жодних підстав для вжиття заходів щодо домашніх або диких тварин, які можуть загрожувати їхньому благополуччю та здоров'ю, або можуть мати негативний вплив на біорізноманіття", - сказав Власов.

Однак, нагадаємо, що у Нідерландах зафіксували вже два випадки передавання COVID-19 від тварини до людини. Так, спершу коронавірусом від норки заразився працівник спеціалізованої ферми в провінції Брабант.

Також у Нідерландах COVID-19 виявили у трьох котів та собаки породи американський бульдог. 

Раніше у дослідженні, опублікованому у Медичному журналі Нової Англії, вчені зі США та Японії повідомили, що кішки можуть легко заразитися вірусом SARS-CoV-2, що викликає COVID-19, і можуть передати вірус іншим кішкам

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація