У Росії виявили понад півтори тисячі заражених коронавірусом за добу – загальна кількість зросла до 13 тисяч

У Росії виявили понад півтори тисячі заражених коронавірусом за добу – загальна кількість зросла до 13 тисяч

Фото: Associated Press

Найбільша кількість хворих зафіксована у Москві.

У Росії за останню добу виявили 1667 випадків зараження коронавірусом. Загальна кількість хворих зросла до 13584 людей.

Про це повідомляє російський оперативний штаб у боротьбі із новою коронавірусною інфекцією.

Також там повідомили про 12 летальних випадків за останню добу і 250 одужалих. Загалом у РФ за весь час пандемії померли 106 людей, а вилікувались – 1045 осіб.

Найбільше хворих виявили у Москві – 8852 особи. Ще 1082 інфікованих зафіксували у Московській області та 488 заражених у Санкт-Петербурзі.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Росія ініціювала створення декларації щодо боротьби з пандемією коронавірусу

Росія ініціювала створення декларації щодо боротьби з пандемією коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація