У РНБО розповіли, коли українці будуть вакциновані від коронавірусу

У РНБО розповіли, коли українці будуть вакциновані від коронавірусу

Фото: Associated Press

Потрібно, щоб в Україні максимальна кількість людей зробила щеплення від COVID-19, каже Сергій Комісаренко.

Голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки та оборони, академік НАНУ Сергій Комісаренко розповів, коли українці вакцинуються від нового коронавірусу COVID-19. За його словами, всі охочі зможуть зробити щеплення до кінця 2021 року.  

Про це він заявив 1 грудня в ефірі каналу "Україна 24".

"До кінця прийдешнього року, я думаю, ми вже закінчимо вакцинацію всього населення України — тих, хто цього захоче. Нам потрібно провести правильну агітацію за те, що щеплення є ефективними й вони необхідні, щоб люди залишалися здоровими. На жаль, у нас ще є люди, які охоплені антивакцинною пропагандою та не хочуть вакцинуватися", — сказав він.

Комісаренко зауважив, що потрібно, щоб максимальна кількість людей вакцинувалась. Він також розповів, яка вакцина від коронавірусу більше підходить Україні.

"Я знаю, що деякі приватні фармацевтичні компанії ведуть переговори, зокрема, з Китаєм, про закупівлю китайської вакцини "Сінувак". Наскільки вона ефективна — китайці кажуть, що так, але її клінічні випробування ще не завершені. Що ж до західних вакцин, мені найбільше подобається Moderna, в порівнянні з іншими вакцинами, наприклад, з Pfizer — вони практично однакові, але Pfizer вимагає, щоб зберігання вакцини відбувалося за дуже низьких температур, -80...- 70 градусів. В Україні поки що немає масової інфраструктури для підтримки такої температури під час зберігання. Moderna дозволяє зберігання за -20 градусів, а у нас навіть торговельні мережі мають такі можливості", — сказав академік НАНУ.

Нагадаємо, у США в найближчі тижні готові почати масову вакцинацію від коронавірусу.

Американська компанія заявила, що їхня вакцина гарантовано дозволить запобігти тяжкому перебігу коронавірусу

Американська компанія заявила, що їхня вакцина гарантовано дозволить запобігти тяжкому перебігу коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація