У разі зараження коронавірусом 10% населення можливий колапс медсистеми - МОЗ

У разі зараження коронавірусом 10% населення можливий колапс медсистеми - МОЗ

Фото: УНІАН

Нині Україна йде за сценарієм, за яким у період спалаху коронавірусної хвороби буде інфіковано не більше 2%.

Медична система України може не впоратися зі зростанням кількості інфікованих новим коронавірусом COVID-19.

Таке застереження висловив у неділю, 12 квітня, заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв'ю LB.ua. За словами посадовця, такий сценарій можливий в разі зараження коронавірусом 10% населення або більше.

"Якщо буде 10% і більше, то можливий колапс медичної системи, - якщо ми не розтягнемо ці 10% у часі", - сказав Ляшко.

Водночас Ляшко вказав на те, що нинішні темпи поширення захворювання вселяють надію на "оптимістичний сценарій" розвитку ситуації.

"За нашими розрахунками, за 2% інфікованого населення наша система охорони здоров'я безболісно впорається з тією кількістю хворих, які будуть доправлені у відділення інтенсивної терапії", - заспокоїв Ляшко.

Цей оптимістичний сценарій став можливим завдяки вжитим превентивним заходам, пояснив головний санлікар України.

Однак поки що очікується суттєве зростання кількості виявлених випадків коронавірусної хвороби. Цьому сприятиме зміна алгоритмів тестування, оскільки відтепер в Україні тестують усіх хворих на пневмонію, всіх людей з гарячкою, а також всіх контактних осіб, зазначив Ляшко.

Та якщо громадяни дотримуватимуться карантинних обмежень та залишатимуться вдома, зокрема і на Великодні свята, не підуть до церкви чи в гості, Україні вдасться суттєво стримати поширення коронавірусної хвороби, впевнені в МОЗ.

Станом на 09:30 12 квітня в Україні офіційно зафіксовано 2777 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 83 летальні, 89 пацієнтів одужали.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація