У Празі через масові протести проти "коронавірусного" карантину поліція застосувала сльозогінний газ

У Празі через масові протести проти "коронавірусного" карантину поліція застосувала сльозогінний газ

Фото: Associated Press

Силовики втрутилися, коли кількість демонстрантів перевищила 500 осіб.

У Празі у неділю, 18 жовтня, понад дві тисячі осіб, переважно футбольні і хокейні фани, вийшли на акцію протесту проти запроваджених чеських урядом карантинних обмежень.

Протести супроводжувалися жорсткими сутичками з поліцією, під час яких співробітникам правоохоронних органів довелося застосувати проти демонстрантів сльозогінний газ і водомети, повідомляє агентство dpa.

У Чехії діє заборона на зібрання більше шістьох осіб, але до 500 осіб можуть проводити демонстрації, якщо вони розділені на окремі групи по 20 осіб і носять маски для обличчя.

Також згідно з новими обмеженнями, в країні на два тижні скасовані всі спортивні змагання, окрім міжнародних, та закриті всі бари і ресторани.

Як повідомили у поліції, коли кількість демонстрантів перевищила 500 осіб, поліція попередила про порушення і організатори акції оголосили про завершення акції, але багато протестувальників, більшість з яких не вдягала маски, залишилися на вулиці.

Як зазначає агентство АР, вони використовували димові шашки і фаєри, які жбурляли у поліцію разом з пляшками з-під пива і камінням.

У підсумку під час зіткнень поранення отримали близько 20 осіб, серед яких є і працівники правоохоронних органів.

Як повідомлялося, останніми тижнями епідемічна ситуація у Чехії різко погіршилася. В країні суттєво зросла кількість нових випадків зараження коронавірусом.

За останніми даними, в Чехії за останню добу було зареєстровано понад 7800 нових випадків зараження. Загалом з початку пандемії в країні було зафіксовано майже 169 000 випадків зараження, понад 1350 осіб померли.

У Чехії від 14 жовтня зачинені бари й ресторани. Також діє заборона на вживання алкоголю в громадських місцях. Приватні зустрічі обмежені максимум шістьма учасниками, уроки в початкових школах, як і в середніх школах та університетах, відбуваються здебільшого в онлайн форматі, а класи середньої школи відвідують заняття по черзі.

Коронавірус у світі: у Британії жорсткого карантину не буде, а Чехія закриває музеї і зоопарки

Коронавірус у світі: у Британії жорсткого карантину не буде, а Чехія закриває музеї і зоопарки

Повʼязані теми:

Наступна публікація