У пологовому будинку Черкас лікуватимуть хворих на коронавірус: медпрацівники протестують

У пологовому будинку Черкас лікуватимуть хворих на коронавірус: медпрацівники протестують

Люди бояться, що прикриваючись коронавірусом, їхню лікарню закриють, а лікарів звільнять.

У Черкасах працівники пологового будинку протестують проти перепрофілювання їхнього закладу під лікування хворих на коронавірусну хворобу COVID-19. Люди бояться, що прикриваючись коронавірусом, їхню лікарню закриють, а лікарів звільнять. Місцеві посадовці пояснюють рішення перетворити пологовий на лікарню для хворих на COVID-19 зростанням кількості важкохворих і браком місць в опорних лікарнях.

Про це йдеться 12 листопада в сюжеті ТСН.19:30.

За словами лікарки-акушерки Лесі Лукій, заклад вузькопрофільний і не пристосований для надання допомоги таким хворим.

Частині персоналу запропонували допомагати доглядати хворих на коронавірус, розповідають лікарі. Решту внутрішнім наказом директора переводять в інший пологовий. Та медики не знають, чи знайдеться там для них робота. Але найбільше бояться, що їхній заклад просто закриють. Чутки про це точаться вже не один рік. А тому вимагають гарантій збереження робочих місць.

Директор центру матері та дитини Володимир Зеленько не приховує, що неприємно здивований реакцією підлеглих. Каже, центр має дві бази, сконцентрувати допомогу вагітним на одній, а іншу віддати під COVID-19 - цілком можливо. І заспокоює персонал та вагітних, що ніхто на вулиці не залишиться.

Головний лікар Черкас пояснює, що обрали саме цю лікарню, бо інших у підпорядкуванні місту просто немає, а в трьох опорних шпиталях майже не залишилося ліжок. Крім того, за останні роки кількість пологів у цьому пологовому зменшилася втричі. Упродовж місяця тут планують відновити 54 кисневих точки та модернізувати електромережу. Загалом тут буде 150 ліжко-місць. А після закінчення пандемії тут знову народжуватимуть черкащанки, обіцяє чиновник.

"Поки не буде завершене лікування останнього пацієнта тут, якій перебуває тут на лікуванні, жодних робіт почате не буде. В наших планах немає закривати цей пологовий будинок", - запевняє директор департаменту охорони здоров'я Черкаської міськради Всеволод Кульчиковський.

Протест проти перепрофілювання: у черкаському пологовому будинку лікуватимуть хворих на COVID-19

Протест проти перепрофілювання: у черкаському пологовому будинку лікуватимуть хворих на COVID-19

На ситуацію відреагував голова Черкас Анатолій Бондаренко. Хворий на COVID-19 міський очільник зазначив, що варіант із пологовим на сьогодні є найоптимальнішим. І закликав лікарів та опонентів не спекулювати на темі пандемії в критичні для міста часи.

"Це буде тимчасове розміщення цього госпіталю на базі пологового будинку. Життя та здоров’я черкащан – найголовніше. Сьогодні завдання виконувати і завдання оберігати та лікувати черкащан. Давайте не будемо спекулювати, давайте будемо разом працювати", - заявив Бондаренко.

Вже наступного тижня на черговій сесії Черкаської міської ради планують проголосувати за виділення 5 мільйонів гривень на реконструкцію приміщення пологового будинку №2 наступного року.

Нагадаємо, що у четвер, 12 листопада, в Україні зафіксували рекордну кількість нових випадків коронавірусу - 11 057, 198 смертей (усього - 9 145) та 6 235 людей, які одужали (від початку пандемії — 227 694). У Черкаській області 11 323 хворих.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація