Раніше Трамп та Помпео заявили, що джерелом нового коронавірусу є Уханський інститут вірусології.
Попри гучні заяви президента США Дональда Трампа щодо лабораторного походження COVID-19, у Пентагоні "не знають", звідки походить нова інфекція.
Про це у вівторок, 5 травня, заявив глава Об'єднаного комітету начальників генералів Пентагону Марк Міллі, пише CNN.
"Чи походить він з Уханського інституту вірусології, чи він спалахнув на ринку в Ухані, чи десь іще? Відповідь на це ми не знаємо", - зазначив Міллі. Однак, за його словами, доказів щодо природного походження COVID-19 все ж більше.
Американський генерал додав, що поки немає "переконливих доказів" щодо того, випадково чи навмисно новий тип коронавірусу спалахнув в Ухані: "Вагомі докази свідчать про те, що, мабуть, це було ненавмисно".
"Дуже допоможе, якщо китайський уряд дозволить інспекторам та слідчим потрапити туди, аби світ зміг дізнатися фактичне першоджерело, а ми - скористатися уроком та запобігти спалахам у майбутньому", - наголосив Міллі.
В неділю державний секретар США Майк Помпео заявив, що існує "величезна" кількість доказів того, що джерелом нового коронавірусу є Уханський інститут вірусології. Раніше про це також говорив президент Сполучених Штатів Дональд Трамп. Однак, американська розвідка продовжує запевняти, що коронавірус з’явився природним способом.
Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!