У Нью-Йорку медпрацівника госпіталізували після щеплення вакциною від коронавірусу Pfizer та BioNTech

У Нью-Йорку медпрацівника госпіталізували після щеплення вакциною від коронавірусу Pfizer та BioNTech

Фото: Associated Press

Постраждалому надали медичну допомогу, він перебуває у стабільному стані.

У Нью-Йорку зафіксували першу "серйозну алергічну реакцію" на вакцину від COVID-19 компаній Pfizer та BioNTech, щеплення яких в місті отримали вже понад 30 тисяч людей. 

Про це із посиланням на міську службу охорони здоров’я повідомляє NBC New York.

На побічні ефекти поскаржився один із медпрацівників. Дані щодо його особи, а також деталі щодо симптомів залишаються невідомими у зв'язку із політикою конфіденційності. Зазначається, що постраждалого лікаря госпіталізували, пацієнт "пройшов курс лікування та перебуває у стабільному стані". 

Під час брифінгу представники міської влади наполягли на тому, що "вакцини від COVID-19 цілком безпечні та ефективні", зокрема для "переважної більшості людей, які страждають від алергії".

Тим часом представники органів охорони здоров’я наголошують на тому, що спільно із Центрами з контролю та профілактики захворювань у США (CDC) ретельно відстежують повідомлення про серйозні побічні ефекти. Вони додають, що розповсюдження препаратів для захисту від COVID-19 продовжуватиметься й надалі. А охочим вакцинуватися, які мають в анамнезі алергічні реакції, радять спершу порадитися зі своїми лікарями.

Від початку вакцинації про декілька випадків алергічної реакції на щеплення вакциною від компаній Pfizer та BioNTech повідомляли у США та Великій Британії. Три із них відбулися на Алясці. Нагадаємо, що одну із медпрацівниць регіональної лікарні Бартлетта (BRH) в місті Джуно госпіталізували за десять хвилин після щеплення "із ознаками анафілактичної реакції", зокрема "з посиленим серцебиттям, задишкою, а також шкірними висипаннями та почервонінням". 

У США кампанія з масової вакцинації від COVID-19 стартувала 14 грудня. Першими використання розробленої компаніями Pfizer та BioNTech вакцини від коронавірусу дозволили також Велика Британія, Бахрейн, Канада, Саудівська Аравія та Мексика. 

21 грудня позитивну оцінку американсько-німецькій вакцині BioNTech/Pfizer дало і Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА). 

Пандемія коронавірусу: як вакцинують урядовців США

Пандемія коронавірусу: як вакцинують урядовців США

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація