У Нью-Йорку більшість інфікованих коронавірусом, які потребували підключенння до апаратів ШВЛ, померла - дослідження

У Нью-Йорку більшість інфікованих коронавірусом, які потребували підключенння до апаратів ШВЛ, померла - дослідження

Фото: Associated Press

Відповідне дослідження оприлюднили на сайті Американської медичної асоціації.

У Нью-Йорку 88% пацієнтів мережі охорони здоров'я Northwell Health із підтвердженим COVID-19, які потребували підключення до апаратів штучної вентиляції легенів, померли від ускладнень захворювання.

Про це повідомляє CNN із посиланням на дослідження, оприлюднене на сайті Американської медичної асоціації.

Дослідники ознайомилися із медзаписами Northwell Health щодо 5 700 пацієнтів, заражених новою коронавірусною інфекцію. 2 634 з них померли від ускладнень захворювання. Зазначається, що 88% жертв недуги потребували апаратів ШВЛ. Також зазначається, 57% страждали від високого кров'яного тиску, 41% - від ожиріння, а 34% мали діабет. 

"Це дослідження показує, наскільки страшним є прогноз для пацієнтів із важким перебІгом захворювання на COVID-19", - пишуть у виданні. 

Водночас, автори дослідження зазначають, що більш масштабна аналітика може показати абсолютно інші результати. 

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація