У Німеччині впав коефіцієнт зараження, тоді як експерти говорять про невиявлені випадки коронавірусу

Дата публікації
Перегляди
1857
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Німеччині впав коефіцієнт зараження, тоді як експерти говорять про невиявлені випадки коронавірусу

Фото: Associated Press

Для подолання пандемії потрібно, щоб індекс репродукції тримався нижче позначки в 1.

У Німеччині коефіцієнт зараження коронавірусом, відомий ще як індекс репродукції (R), опустився нижче 1.

Про це у вівторок, 12 травня, повідомив Інститут Роберта Коха, що спеціалізується на вивченні інфекційних хвороб.

За даними інституту, ближче до вечора вівторка коефіцієнт зараження коронавірусом опустився до 0,94. На практиці це означає, що 10 інфікованих коронавірусом заражають у середньому від 9 до 10 інших людей, хоча нещодавно дослідники повідомляли про перевищення цієї позначки кілька днів поспіль.

Раніше аналітики інституту постійно наголошували, що для подолання пандемії потрібно, щоб індекс репродукції тривалий час тримався нижче позначки в 1. Так, за показника вище 1 експерти говорять про експоненційне поширенні інфекції. Якщо цей показник перевищуватиметься тривалий час, то це може призвести до скасування оголошених раніше послаблень карантинних заходів у ФРН.

Тим часом у самому інституті визнали, що нинішній підхід із застосуванням коефіцієнта зараження коронавірусом не досить ефективний. Заступник директора інституту Ларс Шаде (Lars Schaade) розповів на пресконференції в Берліні, що цей коефіцієнт - не єдиний вирішальний фактор, що дозволяє оцінити поточну ситуацію.

На думку Шаде, також слід брати до уваги число нових випадків зараження коронавірусом, кількість позитивних тестів, серйозність перебігу захворювання в пацієнтів і навантаження на систему охорони здоров'я. Заступник директора інституту висловив упевненість, що Німеччина виходить на плато за кількістю випадків зараження. Тож тепер вкрай важливо дотримуватися приписаних заходів гігієни, заявив Шаде. "Вірус нікуди не зник", - наголосив він, але додав, що загроза все таки значно менша, ніж чотири тижні тому.

Як і в інших країнах, експерти припускають, що в Німеччині існує значна кількість поки невиявлених випадків захворювання коронавірусом. На тлі цього фахівці наполягають на необхідності й надалі дотримуватися правил щодо безпечної мінімальної соціальної дистанції та особистої гігієни.

Як повідомлялося, у Німеччині послаблюють карантин, але люди протестують через діючі обмеження і бояться вакцинації.

Німеччиною ширяться протести проти обмежувальних заходів

Німеччиною ширяться протести проти обмежувальних заходів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
1857
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація