У Німеччині планують посилити карантинні заходи

У Німеччині планують посилити карантинні заходи

Фото: Associated Press

Цифри хоч стабілізуються, та надто повільно, каже канцлерка Ангела Меркель.

Минулої доби на планеті виявили майже пів мільйона нових випадків COVID-19. Тим часом одразу дві американські компанії поділились обнадійливими новинами про ефективність вакцин, над якими вони працюють. Прогнозують: до нормального життя людство повернеться уже до наступної зими. А поки Європа рятує Різдво суворими карантинними обмеженнями. 

Про це йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Так, рівно два тижні вся Німеччина живе за суворими карантинними правилами. У країні не працюють ресторани і бари, опери і театри, закрили фітнес-центри і басейни. Продовжують працювати магазини, школи і садочки. Ці заходи мали стати хвилерізом і збити другу хвилю пандемії коронавірусу.

Цифри хоч стабілізуються, та надто повільно, каже канцлерка Ангела Меркель. Тому німецький уряд хоче посилити заходи: аж до Різдва повністю відмовитися від будь-яких святкувань удома. Радикально обмежити коло людей, з якими можна спілкуватися. Так, дорослі мають зустрічатися з людьми тільки з одного дружнього домогосподарства, а діти – обирають собі одного кращого друга і можуть гратися тільки з ним одним – до завершення карантинних обмежень.

Україна посіла 11 місце у світі за темпами поширення COVID-19

Україна посіла 11 місце у світі за темпами поширення COVID-19

 А тим часом є сподівання, що вже незабаром буде вакцина від вірусу. Сьогодні про успіх клінічних студій повідомив американський концерн Moderna. Їхній препарат дуже ефективний і знижує вірогідність підчепити коронавірус на 94,5%. Препарат перевіряли на 30 тисячах добровольців.

"Однак один препарат не вирішить всю проблему, потрібно буде кілька вакцин, про це ми говоримо вже давно. Однак ми сподіваємося, що хоч частково зможемо допомогти. Зараз ми зробили в цьому напрямку дуже важливий крок", - каже президент концерту Moderna Стефан Хоуґ.

 Це вже друга вакцина, яка найближчими тижнями може почати процес отримання ліцензії. Рівно тиждень тому німецька компанія Biontech спільно з американським Phizer оголосила про успішні клінічні дослідження свого препарату. Там теж дуже висока ефективність – після вакцинування шанс захворіти менший на 90 відсотків.

Європейський Союз уже забронював 200 мільйонів вакцин. Розподілятимуть їх між країнами ЄС пропорційно кількості населення. Примусового вакцинування не буде точно, заявили в Німеччині. Спочатку вакцинуватимуть хворих і людей літнього віку, а також медиків та вчителів. А поки єдиний метод стримування хвороби – суворі карантинні обмеження.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація