У Німеччині через COVID-19 заборонили різдвяні базари - натомість придумали альтернативу

У Німеччині через COVID-19 заборонили різдвяні базари - натомість придумали альтернативу

Фото: Associated Press

Однак і ця забава скоро може потрапити під заборону.

У Німеччині через коронавірусну хворобу COVID-19 заборонили різдвяні ринки. Туди в передсвятковий час німці приходили щовечора. Під забороною - музика, каруселі, столики.

Про це йдеться 12 грудня в сюжеті ТСН.19:30.

Так, щороку на одній з площ у Берлині був великий різдвяний базар, а тепер всього декілька яток на відстані та санітайзером.

"Цього року все інакше. Ми радіємо, що нам узагалі дозволили працювати. Але що сказати, навіть порівнювати не можна. Це ніякий не різдвяний базар, це так – розкидано кілька яток, де продають сосиски, глінтвейн або вафлі. Але не так, як було раніше", - каже чоловік.

А ще немає туристів. Тому вдень ятки стоять без покупців. І тільки ввечері приходять берлінці, щоб хоча б трохи відчути атмосферу свята.

"Ми приходимо сюди ненадовго, випити один-другий глінтвейн, потеревенити з друзями. Але знаєте, мене дивує нахабність продавців. За один такий маленький стаканчик глінтвейну брати 4 євро. Це вже надто дорого, совісті немає", - поділився житель Берліну Ульріх.

Попри високі ціни, глінтвейн став головним напоєм німців цієї зими. Тепер його продають бари і ресторани, що працюють на виніс. І використовують лазівку в правилах – їсти їжу з ресторанів в радіусі 50 метрів від закладу заборонено, а от пити можна. Так, на терасах перед закладами – десятки людей, чим більше глінтвейну – тим менша соціальна дистанція.

Через коронавірус у Німеччині заборонили різдвяні ринки, але вигадали альтернативу

Через коронавірус у Німеччині заборонили різдвяні ринки, але вигадали альтернативу

"І я знаю як це важко, я знаю, як багато це значить для людей, коли всюду відкривають ятки з глінтвейном. Та це ніяк не поєднується з правилом, що їжу треба брати із собою і їсти її вдома. Мені шкода, мені дуже шкода від щирого серця, але в нас 560 смертей щодня, ми платимо таку високу ціну, це неприйнятно!", - заявила федеральна канцлерка Німеччини Ангела Меркель.

Один за одним німецькі міста вводять заборону розпивати алкоголь просто неба. Або забороняють продаж після обіду. Цифри захворюваності в Німеччині надто високі.

Гарячий глінтвейн в паперовому стаканчику – невелика радість для німців, які звикли до розкішних і велелюдних різдвяних базарів. Однак і ця забава скоро може потрапити під заборону. Будь-якого дня в країні можуть оголосили жорсткий локдаун. Та поки не заборонили, німці масово виходять на вечірні глінтвейн-тури на свіжому морозному повітрі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація