У Німеччині аеропорт перетворили на центр вакцинації, а також на аренах проводитимуть щеплення

У Німеччині аеропорт перетворили на центр вакцинації, а також на аренах проводитимуть щеплення

У Німеччині аеропорт перетворили на центр вакцинації, а також на аренах проводитимуть щеплення

Німці розрахували із точністю до хвилин процедуру щеплення.

Сьогодні, 23 грудня, до країн Євросоюзу вирушать перші партії вакцини від коронавірусу. Перші щеплення в Німеччині почнуть робити вже в неділю. А на перші холодильники з вакциною німецька столиця чекає в суботу. Це буде поставка в майже 10 тисяч доз. І наступного дня термінал С берлінського аеропорту Теґель запрацює і як центр вакцинації і саме звідси вирушать 60 мікроавтобусів із мобільними медичними бригадами. Вони робитимуть перші щеплення в будинках для людей літнього віку, йдеться в сюжеті ТСН.

У кожному автобусі – лікар, медпрацівник і два солдати бундесверу – один за кермом, інший допомагатиме бригаді. Одна команда щодня робитиме до 50 щеплень. Цього року ампул вистачить тільки для людей літнього віку, визнає місцева влада. Вакцина надходитиме поступово, тож треба буде чекати.

Спортивні арени, концертні зали, виставкові центри – Німеччина оснастила 442 стаціонарних центи вакцинації. Потрібні вони через складність зберігання вакцини – за температури мінус 70 градусів. Запускати в центри будуть по запрошенням. Їх уже надрукували і перші надішлють людям за 80 років, із ослабленим здоров'ям, наприклад після пересадки органів, і медперсоналу реанімацій, швидкої допомоги та самих вакцинаційних центрів. «На початку вакцинації ми не можемо дати вакцину всім. Для цього ми просто не маємо достатньо доз. Тому нам треба робити пріоритети. Спочатку ми допоможемо тим, хто особливо потребує захисту», – заявляє міністр охорони здоров'я Німеччини Єнс Шпан.

Щеплення для ЄС: хто і як отримає перші рятівні уколи

Щеплення для ЄС: хто і як отримає перші рятівні уколи

Повноцінно центри вакцинації запрацюють у грудні з точністю годинника. 4 хвилини, щоби роздягнутися і сісти, дві хвилини для уколу, ще 4 хвилини встати і вийти. Перед процедурою будуть роз'яснення про вакцину німецькою, англійською і турецькою мовами. Після уколу 30 хвилин можна буде чекати у залі під наглядом лікарів. Загалом на кожного відвідувача до 70 хвилин. А через 21 день сюди запросять знову – для повторного уколу.

На 6 центрів вакцинації Берлін витратив майже 200 мільйонів євро. Однак щеплення робитимуть безкоштовно. Водночас  вакцинація не звільняє від обмежувальних заходів і обов'язок носити маску в приміщеннях і дотримуватися дистанції навіть для людей із щепленням поки нікуди не подінеться.

Повʼязані теми:

Наступна публікація