У Нігерії заявили про новий штам коронавірусу, який відрізняється від попередників: що відомо

У Нігерії заявили про новий штам коронавірусу, який відрізняється від попередників: що відомо

Фото: Associated Press

За останні чотири тижні кількість інфікувань коронавірусом в Нігерії збільшилась на 52%.

У Нігерії зафіксували два випадки захворювання на новий штам COVID-19. Фахівці кажуть, що цей варіант вірусу відрізняється від виявлених раніше у Великій Британії та Південо-Африканській Республіці.

Про це із посиланням на директора Центрів з контролю і профілактики захворювань Африканського союзу Джона Нкенгасонга повідомляє The Associated Press.

Мутацію P681H виявили внаслідок дослідження зразків коронавірусу, зібраних 3 серпня та 9 жовтня. Вчені не мають доказів того, що новий штам є більш заразним за попередників чи впливає на перебіг захворювання. Вони також вважають, що вірус не є стійким до вакцини. 

Незабаром науковці планують дослідити більше зразків нового штаму SARS-CoV-2. "Дайте нам трохи часу, ще дуже рано", - наголосив Нкенгасонг.

Напередодні міністр охорони здоров'я ПАР оголосив про "тривожні темпи поширення" коронавірусу, оскільки в середу позитивні результати тестів на COVID-19 отримали понад 14 тисяч людей. Це найвищий добовий приріст хворих в країні від початку пандемії.

На африканському континенті зареєстровано понад 2,5 мільйона підтверджених випадків зараження SARS-CoV-2, або 3,3% світового показника. За словами Нкенгасонга, за останні чотири тижні кількість інфікувань на континенті збільшилась на 10,9%, зокрема на 52% в Нігерії і на 40% в ПАР.

Напередодні новий штам коронавірусу виявили й у Малайзії

Як повідомлялося, на території Великої Британії заявили про новий штам COVID-19. Його знайшли у двох приїжджих із ПАР. "Цей новий варіант викликає велике занепокоєння, оскільки він ще більш заразний, і, схоже, мутував далі, ніж новий варіант, який був виявлений у Великій Британії", - заявив міністр охорони здоров'я Метт Генкок.

Раніше Велика Британія заявила про появу нового штаму мутованого коронавірусу "VUI – 202012/01", який передається набагато легше, аніж його попередники.

У коментарі ТСН.ua лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський розповів, що мутація коронавірусу була прогнозованою і в цьому немає нічого дивного, а страх людей перед новою недугою "підігрівають" науковці

Тим часом ВООЗ заявила, що COVID-19 мутує повільніше за сезонний грип.

Фахівці виявили новий штам COVID-19 у Малайзії

Фахівці виявили новий штам COVID-19 у Малайзії

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація