У НБУ розповіли, чи налаштовані українські роботодавці зберігати робочі місця під час карантину

Дата публікації
Перегляди
1335
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У НБУ розповіли, чи налаштовані українські роботодавці зберігати робочі місця під час карантину

Фото: Pexels

У деяких компаніях планують наймати нових людей та збільшувати кількість робочих місць.

Українські підприємці не планують скорочувати персонал, а деякі з них навіть націлені збільшувати чисельність працівників. Про це йдеться в економічному огляді тижня від Національного банку України.

Так, згідно з опитуванням, що проводилося від 30 березня до 1 квітня, на підприємствах сільського господарства, переробної промисловості та роздрібної торгівлі налаштовані максимально зберігати робочі місця. 77% опитаних не очікують змін у кількості працівників, а частка тих, хто планував скорочення штату, за останній тиждень знизилася.

Зазначається, що в сільському господарстві та компаніях, що орієнтовані на внутрішній ринок, планують наймати нових людей та збільшувати кількість робочих місць. Серед тих, хто планує скорочення, — підприємства-імпортери та підприємства сфери торгівлі.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
1335
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація