У НАТО розвінчали п'ять "коронавірусних" міфів, які поширює РФ

Дата публікації
Перегляди
13к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У НАТО розвінчали п'ять "коронавірусних" міфів, які поширює РФ

Фото: Associated Press

В Альянсі заявили, що Росія спрямовано поширює дезінформацію.

У НАТО на своєму офіційному сайті спростували найпоширеніші міфи, які російська пропаганда поширює з метою принизити роль Альянсу у міжнародних зусиллях у боротьбі проти коронавірусу.

Перший міф, який від початку намагаються поширювати російські дезінформатори – це звинувачення НАТО в тому, що коронавірус є зброєю, яка створена в НАТО.

"Це очевидна брехня, яка підтверджена чисельними медичними дослідженнями та висновками ВООЗ щодо природного походження коронавірусу", - зазначається в повідомленні.

Другий напрямок російської пропаганди намагається поставити під сумнів спроможність НАТО допомогти союзникам у боротьбі з коронавірусом.

"Сили НАТО та взаємодія Альянсу з країнами-партнерами дозволили доставити союзникам критично важливе медичне обладнання та захисні засоби, розгорнути додаткові медичні пункти та шпиталі, транспортувати пацієнтів з COVID-19 для лікування в інших країнах. Військові структури НАТО надають допомогу цивільним надзвичайним службам країн-союзниць. Такою допомогою вже скористалися, зокрема, Чеська Республіка, Італія, Люксембург, Нідерланди, Північна Македонія, Румунія Словаччина та Іспанія. Цю діяльність координує Верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі генерал Тод Волтерс (США). Водночас НАТО продовжує виконувати свою головну місію та підтримувати безпеку для майже 1 мільярда громадян країн-союзниць", - зазначили там.

Третій міф - коронавірус руйнує НАТО.

"Наша здатність до виконання операцій не була підірвана. Наші сили залишаються готовими, наші критично важливі дії продовжуються, включно з діяльністю бойових груп на сході Альянсу, наші морські операції, а також місії продовжуються від Афганістану до Косова. Ми продовжуємо забезпечувати надійне стримування й оборону і водночас підтримуємо національні зусилля у боротьбі з пандемією. Союзники по НАТО продовжують підтримувати одне одного у відповіді на COVID-19 та є солідарними одне з одним", - йдеться у повідомленні.

Четвертий напрямок дезінформації кремлівських джерел – що навчання під егідою НАТО сприяють розповсюдженню коронавірусу.

"Від початку епідемії НАТО почав вживати рішучих заходів для її стримування та для мінімізації ризиків для власного персоналу і для спільнот, де він несе службу. Це, зокрема, передбачало скасування частини військових навчань та переведення частини з них в інший формат, який виключає ризик зараження. Водночас медичні служби Альянсу роблять усе можливе, щоб уникнути ризиків, пов’язаних із COVID-19, для особового складу у місіях та операціях під егідою НАТО", - спростовують російську пропаганду в альянсі.

П'ятий міф - НАТО заохочує збільшення витрат на оборону за рахунок зменшення витрат на охорону здоров’я.

"НАТО не має впливу на формування національних бюджетів країн-членів, яке у демократичних країнах є результатом системного політичного процесу з урахуванням соціальних потреб та національних пріоритетів", - підсумували там.

Раніше Єврокомісарка з питань юстиції Вера Юров заявила, що у країнах ЄС поширюється багато фейкових повідомлень у зв'язку з пандемією, викликаною новим коронавірусом хвороби COVID-19. Джерелом таких повідомлень дуже часто є Росія.

США заплатили за "гуманітарну допомогу" від РФ - Держдеп

США заплатили за "гуманітарну допомогу" від РФ - Держдеп

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
13к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація