У НАН відреагували на інформацію про штучне створення коронавірусу

У НАН відреагували на інформацію про штучне створення коронавірусу

Фото: Associated Press

Науковці припускають витік з лабораторії.

Завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології ім. Богомольця НАНУ Віктор Досенко переконаний, що коронавірус не був створений штучно. Але науковець припускає, що його могли винести з лабораторії.

Про це Досенко 30 травня розповів в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Безумовно, якийсь вірус могли вивчати, він, звичайно, природного походження - від кажанів. І він якимось чином подолав цей бар'єр і був винесений з лабораторії. І це велика різниця - створений в лабораторії та винесений з лабораторії", - сказав він.

Досенко зауважив, що віруси не живуть і не розмножуються поза організмом і їх не може стати більше поза нашими клітинами.

"А мутує вірус не один, а за допомогою наших ферментів - це ми його намагаємося таким чином зупинити, і зупиняємо, але створюємо нові штами, нові варіанти, дещо відмінні від вихідного варіанту вірусу. І чим більше людей інфіковано одночасно, тим більша ймовірність створення більш вдалих, більш патогенних варіантів будь-якого вірусу", - пояснив він.

У США раніше заявляли про "підстави вважати", що китайські дослідники з Уханьского інституту вірусології (WIV) заразилися коронавірусною інфекцією за кілька місяців до початку пандемії COVID-19.

У Білому домі засумнівалися щодо походження коронавірусу — "Секретні матеріали"

У Білому домі засумнівалися щодо походження коронавірусу — "Секретні матеріали"

Повʼязані теми:

Наступна публікація