У МЗС повідомили, скільки тисяч українців мають намір повернутися додому з-за кордону

У МЗС повідомили, скільки тисяч українців мають намір повернутися додому з-за кордону

Фото: УНІАН

У програмі МЗС "Захист" зареєструвалося майже 20 тисяч українців, які перебувають за кордоном.

Наразі 4 975 українців, які через карантин, у зв'язку з пандемією коронавірусу, застрягли за кордоном, мають наміри повернутися додому.

Про це ТСН.uа повідомили у пресслужбі Міністерства закордонних справ України.

"У контексті реалізації МЗС програми "Захист", на сьогодні до посольств та консульств України за кордоном звернулося 19737 громадян України, у т. ч. 4975 осіб, які висловлюють наміри повернутися на Батьківщину", - зазначили у МЗС.

Раніше повідомлялося, що через карантин з Камбоджі та В'єтнаму додому не можуть повернутися наші співвітчизники, деякі через брак коштів живуть у палатках, на їжу витрачають 2-3 $ на день.

Своєю чергою, у МЗС на запит ТСН.ua відповіли, що Посольство України у В’єтнамі перебуває з українцями на постійному контакті з використанням соціальних мереж, системи "Захист", а також платформи “Друг”.

"Зокрема, на території Камбоджі - 23 наших співвітчизники, які готові повернутися додому. Посольство України у В’єтнамі перебуває з цими українцями на постійному контакті з використанням соціальних мереж, системи "Захист", а також платформи "Друг". Українцям надається необхідне консульсько-правове сприяння у вирішенні міграційно-візових питань, матеріальна допомога, забезпечується можливість їхнього доступу, у разі потреби, до місцевих медичних закладів. У цілому, проведення інформаційно-роз’яснювальної допомоги закордонними дипломатичними установами України супроводжується моніторингом розвитку епідеміологічної ситуації країнах перебування наших громадян, а також прийнятних для всіх бажаючих українців шляхів повернення додому", - повідомили у пресслужбі МЗС.

400 українців застрягли на україно-польському кордоні у "Шегинях" через карантинні заходи безпеки

400 українців застрягли на україно-польському кордоні у "Шегинях" через карантинні заходи безпеки

Повʼязані теми:

Наступна публікація