У МОЗ змінили компанію, яка закупить вакцину від коронавірусу для України

У МОЗ змінили компанію, яка закупить вакцину від коронавірусу для України

Фото: Associated Press

Степанов розповів, що ця компанія має хорошу репутацію.

Закуповувати вакцини від коронавірусу для України буде не українське підприємство, а британське - Crown Agents. Це міжнародна організація, яка займається постачанням вакцин, зокрема, і для Великої Британії.

Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 15 січня.

Степанов пояснив, що українську закупівельну організацію вирішили змінити, бо, за його словами, за підсумками 2020 року робота "Медичні закупівлі" була неефективною. Відповідне рішення ухвалили на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів.

"У неї (Crown Agents. - Ред.) будуть повноваження на укладення контрактів відповідно до проведених заздалегідь МОЗ, керівництвом держави переговорів, а також логістичний супровід вантажів", - уточнив Степанов.

Також голова МОЗ розповів, що британська агенція Crown Agents має гарну міжнародну репутацію. Міністерство охорони здоров’я співпрацює з цією організацією від 2015 року. Наразі компанія вже займається і закупівлею вакцин від коронавірусу для різних країн.

"Щодо вакцин від COVID-19 - то компанія опиратиметься на критерії термінів постачання, якості та рівня ефективності", - сказав Степанов.

Нагадаємо, 13 січня в ефірі "Сніданку з 1+1" міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в Україні почнуть вакцинувати людей від COVID-19 у лютому 2021 року китайською вакциною Sinovac. Українці, як і жителі країн ЄС, отримуватимуть COVID-паспорт. 

Водночас, якщо вакцина китайського виробництва Sinovac Biotech, яку замовило МОЗ, не відповідатиме міжнародним правилам реєстрації, то Україна від неї відмовиться. Ефективність препарату має становити не менш ніж 70%. 

Чого чекати українцям від китайської вакцини проти коронавірусу

Чого чекати українцям від китайської вакцини проти коронавірусу

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3261
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація