У МОЗ розповіли, як не підхопити коронавірус під час святкування Нового року

У МОЗ розповіли, як не підхопити коронавірус під час святкування Нового року

Фото: Associated Press

Віктор Ляшко радить святкувати Новий рік і Різдво лише із найближчими людьми.

Головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко закликав українців зустрічати Новий рік та Різдво в колі близьких, з якими відбувається щоденне спілкування, та зменшити особисті контакти з рідними старшого віку, які перебувають в групі ризику, щоб не наражати їх на потенційну можливість зараження коронавірусом.

Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів головний державний санітарний лікар країни, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Коли ми говоримо про зустріч Нового року, Різдва, бажано відсвяткувати в колі близьких і рідних, з якими у нас відбуваються щоденні постійні контакти. Це унеможливить довезення інфекції. Наприклад, до людей похилого віку, з якими ми зустрічаємося рідко", - пояснив Віктор Ляшко.

Так, у МОЗ наполегливо радять українцям свідомо поставитися до новорічних гулянь, дотримуватися маскового режиму і дистанції. Крім того, щоб зменшити ризик інфікування коронавірусом напередодні Нового року, Віктор Ляшко рекомендує уникати масового скупчення людей, адже це потенційне місце зараження. Також заступник голови Міністерства охорони здоров'я радить купувати святкові подарунки онлайн із доставкою додому та утриматися від походів на новорічну ялинку, на яку можна буде подивитися онлайн.

"Ці новорічні свята будуть незвичними. Знову ж таки, їх прийдеться святкувати в карантинних обмеженнях. Тому є прохання до всіх - за можливості уникати скупчення людей. Оскільки там, де відбуваються масові скупчення, там найбільший ризик інфікуватися. Знову ж таки, подарунки. Якщо є можливість, а така можливість сьогодні є у більшості, замовити подарунки онлайн з адресною доставкою. Це дозволить, знову ж таки, уникнути великих магазинів і зменшити можливість зустрічі з потенційно інфікованою людиною... Також, якщо хочемо побачити новорічну ялинку, є багато варіантів, як це подивитися не наражаючи себе і своїх близьких на небезпеку", - висловився Віктор Ляшко.

Наостанок головний державний санітарний лікар припустив, що у разі чіткого дотримання обмежень і правильного святкування Нового року і Різдва, Україні, можливо, карантин і не потрібен буде.

Нагадаємо, в інтерв'ю ТСН.ua головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко спрогнозував, що в Україні коронавірус, а відповідно і карантин, імовірно підуть на спад у травні 2021 року. Цьому має сприяти, передусім, вакцинація населення. Також це пояснюється сезонністю вірусу.

Як повідомлялося, Віктор Ляшко пояснив, як довго організм буде захищений від коронавірусу після вакцинації.

Також головний санітарний лікар України розповів, чому локдаун запровадять наступного дня після Різдва, і припустив, що після новорічних свят може відбутися сплеск хворих на коронавірус.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив, чому уряд не запровадив локдаун в Україні на Новий рік

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив, чому уряд не запровадив локдаун в Україні на Новий рік

Повну версію інтерв'ю з головним державним санітарним лікарем країни, заступником міністра охорони здоров'я Віктором Ляшком читайте незабаром на сайті ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація