У МОЗ розповіли про очікування від січневого локдауну в Україні

У МОЗ розповіли про очікування від січневого локдауну в Україні

Фото: УНІАН

Введені в січні обмеження та їхнє дотримання повинні суттєво знизити кількість хворих на коронавірус.

У Міністерстві охорони здоров'я очікують, що після закінчення січневих обмежень в Україні зменшиться кількість хворих на коронавірус у порівнянні з тим, скільки буде до Різдва. Попередньо, може відбутися зниження до 80%.

Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів головний державний санітарний лікар країни, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Втім, важливим аспектом максимальної ефективності запроваджених обмежень, передусім, є саме дотримання громадянами карантинних вимог.

"Сьогодні, ми говоримо, що буде від 40 до 80% зниження кількості випадків у порівнянні з тою кількістю, з якою заходимо в цей карантин, на виході, плюс 5-7 днів у нас має бути зниження від 44% до 80%", - сказав заступник голови МОЗ.

Водночас відповідаючи на уточнювальне запитання про найгірший прогноз після новорічних свят, Віктор Ляшко наголосив, що Україна зможе уникнути спалаху коронавірусу, якщо громадяни будуть дослухатися до рекомендацій МОЗ і дотримуватимуться всіх правил. 

"Я б не хотів взагалі говорити про цифри. У нас є реальна динаміка, до якої ми можемо дійти шляхом математичного моделювання, якщо все буде зростати, як сьогодні зростає. Але ми сподіваємося на свідомість українців і всі наші моделі прогнозів будуть не збуватися. В кращому випадку все ж таки буде дотримання протиепідемічних норм і колапсу системи охорони здоров'я не буде. Можливо, ми всі правильно відсвяткуємо новорічні свята, що нам карантин не потрібен буде", - зазначив Віктор Ляшко.

Нагадаємо, в інтерв'ю ТСН.ua головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко спрогнозував, що в Україні коронавірус, а відповідно і карантин, імовірно підуть на спад у травні 2021 року. Цьому має сприяти, передусім, вакцинація населення. Також це пояснюється сезонністю вірусу.

Як повідомлялося, Віктор Ляшко пояснив, як довго організм буде захищений від коронавірусу після вакцинації.

Також головний санітарний лікар України розповів, чому локдаун запровадять наступного дня після Різдва, і припустив, що після новорічних свят може відбутися сплеск хворих на коронавірус.

Віктор Ляшко ексклюзивно розповів про перспективи січневого локдауну в Україні

Віктор Ляшко ексклюзивно розповів про перспективи січневого локдауну в Україні

Повну версію інтерв'ю з головним державним санітарним лікарем країни, заступником міністра охорони здоров'я Віктором Ляшком читайте незабаром на сайті ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація