У МОЗ розповіли про алгоритм масштабного тестування на антитіла в Україні

У МОЗ розповіли про алгоритм масштабного тестування на антитіла в Україні

Фото: Associated Press

Деяким людям будуть проводити подвійне тестування – ПЛР та ІФА.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов розповів, що у відомстві було вироблено відповідний алгоритм щодо масового тестування людей на коронавірус ІФА-тестами.

Про це він повідомив на брифінгу 20 травня.

"Те, що стосується тестування на антитіла, – це ми говоримо про ІФА-тестування – нами розроблено відповідний алгоритм, внесено зміни до стандарту надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу, який безпосередньою регламентує механізм тестування. Ми за рахунок ІФА-тестів збираємось суттєво розширити групи людей, яких ми тестуємо, і цей алгоритм достатньо вивірений", - заявив Степанов.

За його словами, будуть також категорії людей, яким проводитимуть подвійне тестування. Це стосується осіб із клінічними проявами коронавірусної інфекції.

"Спочатку ми робимо ПЛР-тестування. Якщо два ПЛР-тести є негативними, то ми пропонуємо зробити ще тестування ІФА на антитіла. Для того, щоб у жодному разі не пропустити хворобу. Також ми розширюємо за рахунок контактних осіб. Раніше це були близькі особи, а зараз ми вважаємо, що треба розширювати. Але у той самий час, якщо ми кажемо про контактних осіб, то там є певний період, після якого ми можемо це робити", - пояснив міністр.

Нагадаємо, головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, що ІФА-тести на виявлення антитіл до коронавірусу безкоштовно робитимуть в державних і комунальних закладах охорони здоров'я за направленням лікаря.

Українців будуть масово тестувати на коронавірус

Українців будуть масово тестувати на коронавірус

Повʼязані теми:

Наступна публікація