У МОЗ розповіли, де планують вакцинувати українців від коронавірусу

У МОЗ розповіли, де планують вакцинувати українців від коронавірусу

Фото: Associated Press

Вакцинація від коронавірусу в Україні, орієнтовно, може початися в лютому 2021 року.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, де будуть вакцинувати українців від коронавірусу, коли препарат надійде до держави. Щеплення планують робити за трьома варіантами і упродовж 2021-2022 років вакцинація має охопити не менше 50% населення України.

Про це Максим Степанов сказав на брифінгу 24 грудня.

Зі слів Степанова, така кампанія вакцинації від коронавірусу є наймасштабнішою за історію незалежності України. І МОЗ очікує розпочали імунопрофілактику в лютому 2021 року.

Для вакцинації від коронавірусу в Україні планують створити до 50 спеціалізованих центрів за прикладом деяких європейських країн. Працювати вони будуть по 10 годин на день.

"Такі центри мають бути оснащенні необхідним обладнанням. Ми подивимося, щоб розгорнули близько 50 центрів, і вони будуть працювати за нашим планом", — уточнив Степанов.

Крім того, буде створено мобільні бригади з імунізації в усіх регіонах. Очікується, що медики здійснюватимуть близько 190 тисяч щеплень на тиждень. Також вакцинувати від COVID-19 будуть у стандартних кабінетах для щеплень, яких в Україні понад 11 тисяч.

Нагадаємо, Україна у межах глобальної системи COVAX може придбати вакцини від коронавірусу різних компаній, які вже розпочали процедуру реєстрації свого препарату або наближаються до цього. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов запевнив, що медичні системи України вже навіть готові до зберігання вакцини Pfizer, яка потребує специфічних умов. 

Раніше в інтерв'ю ТСН.ua головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко пояснив, як довго організм буде захищений від коронавірусу після вакцинації. З його слів, у людей, які зроблять щеплення від коронавірусу, імунітет до COVID-19 після цього, орієнтовно, може зберігатися щонайменше 6-9 місяців. 

Крім того, Віктор Ляшко поінформував, що Україна може безкоштовно отримати додаткові вісім мільйонів доз вакцини від коронавірусу в межах ініціативи COVAX. Це залежатиме від загальної вартості щеплень. 

Антикоронавірусна вакцина: першу партію препарату Україна може отримати вже в лютому

Антикоронавірусна вакцина: першу партію препарату Україна може отримати вже в лютому
Наступна публікація