У МОЗ прокоментували можливість створення української вакцини від коронавірусу

У МОЗ прокоментували можливість створення української вакцини від коронавірусу

Фото: Pexels

Очільник МОЗ вважає забезпечення вакцинами "питанням біобезпеки" країни. 

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов вважає, що Україна повинна створити власне виробництво найбільш затребуваних вакцин, зокрема, від дифтерії, правця, кору, а згодом й від SARS-CoV-2.

"Як показав COVID-19, ми повинні мати власне виробництво, навіть якщо це на першому етапі буде дорожче", - сказав він у етері телеканалу "Україна 24". 

Степанов переконаний, що забезпечення вакцинами є "питанням біобезпеки" країни. 

"Це шлях нешвидкий, це неможливо зробити за пів року, але наші виробники готові, принаймні, три виробника, з якими ми розмовляли, мають відповідні потужності", - зазначив міністр МОЗ.

За словами очільника відомства, Україна має можливості для виробництва вакцин, "якими ми користуємося постійно".

"Треба дати нашим вченим шанс, в нас є талановиті люди і в нас є можливості, - додав Степанов. - Починати треба з цих (найбільш затребуваних - ред.) вакцин, але, я думаю, що на вакцини від коронавірусу ми теж можемо розраховувати, може, не так швидко".

Посадовець також нагадав про участь України у глобальній ініціативі COVAX, у межах якої країна може розраховувати на отримання восьми мільйонів доз вакцини від COVID-19 після її появи. Окрім того, за його словами, в уряді тривають перемовини "зі всіма світовими основними виробниками вакцини".

Як повідомлялося, попри те, що вакцини від коронавірусу із доведеною ефективністю у світі ще не заявлено, в МОЗ вже порахували, що для українців вона коштуватиме майже 40 доларів за дозу. І це лише за попередніми підрахунками - кінцева ціна на вакцину від COVID-19 станом на сьогодні ще не сформована.

Максим Степанов про вакцини від коронавірусу, тариф на ведення вагітності та доплати медикам

Максим Степанов про вакцини від коронавірусу, тариф на ведення вагітності та доплати медикам

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація