У МОЗ пояснили, навіщо попри велику похибку активно використовують експрестести на коронавірус

Дата публікації
Перегляди
5202
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У МОЗ пояснили, навіщо попри велику похибку активно використовують експрестести на коронавірус

Фото: Associated Press

У країни немає змоги тестувати усіх високоточними ПЛР-тестами.

У Міністерстві охорони здоров’я України заявили, що попри велику похибку активно використовують експрестести на коронавірус через неможливість протестувати усіх високоточними ПЛР-тестами.

Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів директор Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузін.

Він зазначив, що ПЛР-тести не можуть використовувати для усіх можливих інфікованих, тому що вони є дороговартісними, а процес дослідження триває досить довго.

"Кожна країна і увесь світ використовує увесь наявний потенціал для того, щоб діагностувати нову коронавірусну інфекцію. Дійсно, ПЛР-тести, і зараз їх було зроблено доволі багато, близько 17 тисяч досліджень всього було зроблено в країні від початку того, коли ми почали фіксувати нову коронавірусну інфекцію, визначають сам факт наявності вірусу. Тобто специфічні часточки цього вірусу у тому матеріалі, який забирається. Він є надзвичайно точний, він спрацьовує майже у 100% випадків. Є певний відсоток похибки, але він мінімальний. І це вважається золотим стандартом діагностики. Його дійсно неможливо проводити усім, тому що він є дороговартісним, по-друге, це також займає певний час для того, щоб його провести. І ми також розуміємо, що для масового скринінгу його використовувати майже неможливо", - пояснив Кузін.

За його словами, на світовому рівні експрестести були визначені альтернативою ПЛР-тестам. Кузін підкреслив, що відсоток похибки у них – 20%.

"Це дуже швидкі мобільні пристрої, які дозволяють проводити певне санітарне сортування. Тобто коли ми можемо протестувати велику кількість осіб і ухвалити рішення, чи стикалася особа з цим вірусом у минулому, чи хворіє вона в поточному сезоні. Там є певний відсоток похибки і насправді для деяких швидких тестів він є доволі великим. У середньому десь 80% точності заявлено виробником таких тестів. Тобто ми можемо пропустити інфекцію у 20%. І це є тим мінусом, який наразі є офіційним. І кожен лікар розуміє такі обмеження щодо використання такого швидкого тесту", - наголосив він.

Водночас, очільник ЦГЗ підкреслив, що експрестести виявляють антитіла до коронавірусу, а вони з’являються в організмі людини не одразу. Тому такі тести варто робити приблизно на 5-7 день після появи симптомів хвороби, тоді як ПЛР-тест може виявити зараження за кілька днів після інфікування, навіть до появи симптомів.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Як українців тестують на коронавірус — розмова з директором ЦГЗ Ігорем Кузіним

Як українців тестують на коронавірус — розмова з директором ЦГЗ Ігорем Кузіним

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
5202
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація