У МОЗ пояснили, чому серед медиків велика кількість випадків зараження коронавірусом

Дата публікації
Перегляди
2037
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У МОЗ пояснили, чому серед медиків велика кількість випадків зараження коронавірусом

Фото: Shutterstock

У медиків COVID-19 виявляють частіше, ніж у інших українців, у зв’язку з регулярним проведенням тестувань.

Часте інфікування медичних працівників коронавірусом є наслідком нестачі засобів захисту та порушення протоколів. 

Про це під час брифінгу розповіла заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак.

"Медики – це частина населення, яка найбільш активно тестується, відповідно – найбільше виявляється. На жаль, наші медичні працівники інколи не дотримуються нормативних документів, які працюють в Україні вже кілька років. А також проблема частого інфікування пов'язана з тим, що адміністрації багатьох закладів під час встановлення маршрутів пацієнтів не відрегулювали цей процес", - розповіла вона.

Водночас заступниця міністра охорони здоров’я зазначила, що медичні працівники не мають застережень щодо суміщення роботи в різних закладах. 

"У деяких областях, де достатньо багато пацієнтів, залучаються працівники з одного закладу в інший. Найважливіше – це дотримання протоколів, правил особистої гігієни та засад інфекційного контролю", – наголосила вона. 

Окрім цього, за словами Микичак, в Україні протягом багатьох років нехтувалися засади інфекційного контролю.

"Це комплексна проблема, бо з різних рівнів бюджетів не передбачалися кошти на забезпечення засобами індивідуального захисту", - пояснила заступниця очільника МОЗ. 

Фото: ТСН.ua

Нагадаємо, від 11 березня на всій території України запроваджений карантин задля протидії новому коронавірусу. Обмежено проведення масових заходів, закриті кордони, роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями також обмежено, заклади громадського харчування не працюють.

Наразі карантин подовжено до 22 травня. Однак вже від 11 травня має відбутися низка послаблень: йдеться про відкриття парків, перукарень, літніх майданчиків, кафе тощо.

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
2037
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація