У МОЗ пояснили, чому не слід плутати свідоцтво про вакцинацію й імунний паспорт

У МОЗ пояснили, чому не слід плутати свідоцтво про вакцинацію й імунний паспорт

Фото: Associated Press

У ВООЗ застерегли ще раніше від використання імунних паспортів.

Міжнародне свідоцтвом про вакцинацію від коронавірусу та імунний паспорт мають різні значення, які не слід ототожнювати. Оскільки наразі немає достатньо доказів про ефективність імунітету, тому такий паспорт також не є точним.

Про це сказав головний санітарний лікар Віктор Ляшко в коментарі "РБК-Україна".

Так, Ляшко нагадав, що нещодавно Всесвітня організація охорони здоров'я застерегла від використання імунних паспортів через недостатню кількість доказів про ефективність імунітету, щоб гарантувати точність документа. Однак, як наголосив головний санітарний лікар, про свідоцтво не йшлося. 

"І ще одне застереження, не потрібно підміняти поняття міжнародного свідоцтва про проведення вакцинації та імунного паспорту", — заявив Ляшко.

Зазначимо, що міжнародне свідоцтво про вакцинацію — це встановлений Міжнародними медико-санітарними правилами документ для осіб, які виїжджають за межі країни; містить перелік і кількість отриманих щеплень. Його показують після прибуття до іншої країни.

Імунний паспорт — це документ, який свідчить про те, що людина вже перехворіла на коронавірус. 

Нагадаємо, головний санітарний лікар Віктор Ляшко також заявив, що питання можливого введення спеціальних COVID-паспортів, які можуть видаватися після вакцинації від коронавірусу, перебуває на контролі у МОЗ, але поки що не впроваджуватиметься в Україні. 

Чому деякі країни потрапили у скандали через вакцинацію від коронавірусу

Чому деякі країни потрапили у скандали через вакцинацію від коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація