У МОЗ попередили про ризик зараження новим штамом коронавірусу на новорічні свята: як вберегтися

У МОЗ попередили про ризик зараження новим штамом коронавірусу на новорічні свята: як вберегтися

Фото: УНІАН

Перед гулянням у гостей слід уточнити, чи не хворіли вони на коронавірус.

В Україні зберігається висока захворюваність на коронавірус, а нова мутація збільшує ймовірність його поширення саме серед домашнього оточення. А тому у зв'язку з пандемією Новий рік-2021 важливо зустріти безпечно й відповідально стосовно близьких та рідних.

Про це головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко написав у своєму Facebook.

Ляшко зауважив, що нинішній рік видався вкрай непростим, але він згуртував Україну у протистоянні пандемії коронавірусу. Головний завданням у прийдешньому році українців, за словами Ляшка, має бути дотримання здорового способу життя, щоб недуги пройшли повз.

"На жаль, пандемія не відступає... Традиційно, новорічні свята - це час зустрічі з рідними та друзями. Але цього року дуже важливо відсвяткувати не лише весело, а й безпечно", - висловився Ляшко.

Так, головний санітарний лікар наголосив, що у жодному разі не можна запрошувати гостей і брати участь у вечірках, якщо:

  • є діагноз COVID-19 у Вас або члена Вашої сім'ї,
  • є симптоми респіраторної хвороби,
  • очікуєте результати аналізів на коронавірус,
  • був контакт з хворим на COVID-19.

Для того, щоб зменшити ризики інфікування коронавірусу, Ляшко радить гостям одягати маски і дотримуватися соціальної дистанції. Крім того, перед тим, як запрошувати когось на святкування слід уточнити, чи не має людина симптомів коронавірусу, чи не було контакту з хворим.

"І якщо хоч щось з цього наявне, будь ласка, будьте розумними, перенесіть цю зустріч та святкування в онлайн. Будьте завбачливими, святкуйте безпечно", - закликав Ляшко.

Нагадаємо, раніше головний санітарний лікар України розповів, чому локдаун запровадять наступного дня після Різдва, і припустив, що після новорічних свят може відбутися сплеск хворих на коронавірус

Головний санітарний лікар пояснив, як можна уникнути сплеску захворюваності після свят

Головний санітарний лікар пояснив, як можна уникнути сплеску захворюваності після свят

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація