У МОЗ очікують зниження добового рівня захворюваності на коронавірус через два тижні

У МОЗ очікують зниження добового рівня захворюваності на коронавірус через два тижні

Фото: УНІАН

Степанов назвав карантин вихідного дня єдиним заходом, який дозволить Україні стримати зростання захворюваності на COVID-19.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що розраховує на зниження добового рівня захворюваності на новий коронавірус COVID-19 від 15% до 20%. За його словами, це може статися через 14 днів. 

Про це Степанов сказав 16 листопада в ефірі телеканалу "Україна 24".

Він назвав карантин вихідного дня єдиним заходом, який у нинішніх умовах дозволить Україні стримати зростання захворюваності на коронавірус. За його словами, такі заходи є альтернативою повному локдауну. 

"Якщо ви хочете почути, чого ми хочемо досягти, то у нас одна мета — зупинити ураганні темпи зростання хвороби, тобто зупинитися на тих цифрах, на яких ми зараз переуваэмо, це 11-11,5 тис. хворих за добу. Це перше. По-друге, ми розраховуємо, виходячи з розрахунків наших епідеміологів і міжнародного досвіду, на зниження добового рівня захворюваності від 15% до 20% через 14 днів, оскільки 14 днів — середній інкубаційний період", — розповів голова МОЗ.

За словами міністра, найкращі протиепідемічні заходи — "це жорсткий карантин мінімум на три тижні", але за нинішніх економічних обставин Кабмін не може на них піти. 

Степанов прокоментував на прогноз НАН України щодо рівня захворюваності до кінця листопада. 

"Ми працюємо з НАН і РНБО. Ми ділимося відповідною інформацією. РНБО робить математичну модель. Але ті розрахунки вони (НАН. — Ред.) робили виходячи з тієї динаміки захворюваності, яка у нас сьогодні", — додав очільник МОЗ.

Нагадаємо, півтори тисячі закладів закрила поліція цими вихідними. Переважно це магазини та кав'ярні, які працювали, попри "карантин вихідного дня". 

Американська компанія завершує випробування вакцини від коронавірусу

Американська компанія завершує випробування вакцини від коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація