У МОЗ назвали кількість медиків, яким через коронавірус вже встановили інвалідність

У МОЗ назвали кількість медиків, яким через коронавірус вже встановили інвалідність

Фото: Associated Press

Коронавірус у медиків вважається професійною хворобою.

В Україні від початку пандемії коронавірусу 16 387 медичним працівникам підтвердили зараження COVID-19. Із них двом медикам через недугу встановили третю групу інвалідності.

Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак під час брифінгу 5 жовтня, пише "Інтерфакс-Україна".

Микичак пояснила, що коронавірусна хвороба належить до професійних захворювань і встановлення інвалідності у зв'язку з COVID-19 не потребує додаткових нормативних документів.

За її даними, наразі до обласних медико-соціальних експертних комісій звернулися вісім медпрацівників, з них двом встановили третю групу інвалідності, двом відсоток втрати працездатності, двом подовжили лікарняний.

"Спільно з міжнародними організаціями ми працюємо над комплексним планом змін, спрямованих на збереження психічного здоров'я, а також посилення і трансформацію медзакладів психічного плану. Внести зміни планується до тарифу Програми медгарантій у 2021 році. Напрацьовується низка заходів комплексного характеру, взаємодії з неурядовими організаціями, іншими міністерствами та відомствами для забезпечення безперебійного функціонування медзакладів", - сказала Микичак.

За її словами, найбільше випадків коронавірусу в медиків зафіксовано у Закарпатській, Тернопільській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Київській областях та у Києві.

Читайте також:

Максим Степанов про вакцини від коронавірусу, тариф на ведення вагітності та доплати медикам

Максим Степанов про вакцини від коронавірусу, тариф на ведення вагітності та доплати медикам

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація