У Росії зафіксували понад 10 тисяч випадків COVID-19.
У російській столиці у ніч на п'ятницю, 10 квітня, повідомили, що від ускладнень нового типу коронавірусу померли ще 12 пацієнтів.
Кількість загиблих у місті зросла до 50, пише "Интерфакс" із посиланням на московський штаб з контролю за коронавірусом.
"Серед померлих - пацієнти від 33 до 87 років. Троє померлих були у віці до 45 років. 39-річний і 42-річний пацієнти мали проблеми з серцем. У них спостерігалася гостра серцева та печінкова недостатність. 33-річна пацієнтка була госпіталізована і не зверталася за допомогою до медичних установ", - йдеться у повідомленні.
Також відомо, що четверо померлих страждали на хронічний бронхіт. "Усі пацієнти мали супутні захворювання. Серед інших - гіпертонія, атеросклероз, порок серця. Один із пацієнтів перебував на лікуванні у федеральної лікарні", - додали в штабі.
Від початку спалаху в Москві виявили 6 698 випадків COVID-19, 313 пацієнтів одужали та виписалися з медзакладів.
А тим часом мер міста Сергій Собянін повідомив про закриття для відвідування під час Великодній свят усіх московських кладовищ.
"До завершення режиму підвищеної готовності вони будуть відкриті тільки для оформлення послуг з поховання та участі у похоронах померлих. Просто відвідувати кладовища поки буде не можна. А про чистоту і порядок на кладовищах подбають працівники ДБУ "Ритуал", - повідомив посадовець, додавши, що через ризик зараження "відвідати могили близьких та прибратися після зими" на Вербну неділю, Великдень, Червону гірку і Радоницю буде неможливо.
Раніше повідомлялося, що у Росії від початку спалаху нову коронавірусну інфекцію підхопили понад 10 тисяч людей. 76 із них померли від ускладнень COVID-19, тоді як 698 одужали та виписалися з медзакладів.
Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!