У Міносвіти пояснили, за яких умов має здійснюватися харчування у школах під час карантину

У Міносвіти пояснили, за яких умов має здійснюватися харчування у школах під час карантину

Фото: УНІАН

Під час карантину не дозволяється харчування за типом "шведського столу" і самообслуговування, а також робота питних фонтанчиків.

В школах України в умовах пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 має забезпечуватися здорове й безпечне харчування із урахуванням усіх протиепідемічних заходів. Відповідний лист щодо недопущення погіршення умов харчування у закладах освіти МОН надіслало в усі обласні та Київську міську державні адміністрації у п'ятницю, 11 вересня.

Організація шкільного харчування потребує інших підходів, обмежень та правил. Про це повідомляє пресслужба відомства.

"Організація якісного, здорового та безпечного шкільного харчування залежить від ефективної взаємодії центральних органів виконавчої влади, учасників освітнього процесу, постачальників продуктів харчування та послуг з організації харчування, засновників закладів освіти, органів управління у сфері освіти та у сфері охорони здоров’я, територіальних органів Держпродспоживслужби", – заявив т. в. о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Так, у листі МОН йдеться про те, що під час карантину, зокрема, не дозволяється харчування за типом "шведського столу" і самообслуговування, а також робота питних фонтанчиків.

Харчування має здійснюватися за таких умов:

  • учні мають харчуватись за графіком;
  • відстань між столами повинна складати не менш ніж 1,5 м;
  • за одним столом мусять перебувати не більш як 4 особи.

У разі неможливості забезпечити дітей гарячими стравами, організація харчування відбувається шляхом роздачі попередньо фасованої харчової продукції відповідно до Норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Як зазначається, рішення стосовно організації харчування учнів у період карантину ухвалюють керівник та засновник школи, враховуючи особливості організації освітнього процесу в закладі освіти, кількість учнів, спосіб організації харчування тощо.

За словами Шкарлета, після скасування карантину школи повернуться до звичної моделі харчування дітей.

Нагадаємо, що в Україні від 1 вересня 2020 року через епідемію коронавірусу навчання має відбуватися з впровадженням протиепідемічних заходів у закладах освіти.

Харчування в умовах пандемії: як змінилися шкільні обіди

Харчування в умовах пандемії: як змінилися шкільні обіди

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація