У Миколаєві жінку з коронавірусом ігнорували лікарі: каже, вона встигла заразити інших

У Миколаєві жінку з коронавірусом ігнорували лікарі: каже, вона встигла заразити інших

Фото: Associated Press

Сімейний лікар відмовляв жінці у безкоштовному тесті.

У Миколаєві сімейний лікар не відправив жінку з коронавірусною інфекцією на тест через те, що не побачив симптомів. Коли занедужали троє близьких, жінка звернулась до лікаря, а той проігнорував знов. Довелось робити платний тест.

Про це повідомила у Facebook мешканка Миколаєва Оксана Лютова, яка працює в міськраді.

Вона описала симптоми перших п'яти днів: стрибала температура, була слабкість, біль у м'язах і суглобах. Нежитю і кашлю не було.

"У перший день увечері температура 38,3. Другий — 37,4.Третій. Я пішла до лікаря. Почувалася більш-менш. Лікар мені сказав, що у мене не корона. Запис в карту не робила. Сказала що на один день лікарняний давати не буде. Я прийшла додому після лікарні, у мене температура 38", — написала Оксана Лютова.

Не знаю сколько вчера было официальных, подтвержденных случаев заболевания covid-19, но один из них мой. Где могла...

Опубликовано Оксаной Лютовой Суббота, 5 сентября 2020 г.

Цього ж дня захворів її син. У нього була температура 37,4 градуса. Також захворіла подруга Оксани з дитиною.  "П'ятий день. У мене 37,1 максимальна. У малого — 37,2. Самопочуття норм. Шостий. Я повинна була вже вийти на роботу, оскільки лікар мені не дав лікарняний. Але я вдома. Спасибі всім дівчаткам на роботі, які мені сказали: "Оксано, сиди вдома!" і начальству, яке не наполягало на зворотному", — розказала Лютова.

Вона зателефонувала своєму сімейному лікарю і повідомила, що від неї заразились ще троє. "Запитала за тест на корону. Вона сказала, що у мене не корона! І, взагалі, у мене немає показань! Я не приїхала з-за кордону, не контактувала з підтвердженими коронавірусником. Платних скільки хочу, але не безкоштовних!", — розповіла жінка.

На дев'ятий день вона помітила втрату нюху. А у лікарні знову відмовили у безкоштовному тесті на коронавірус. Оксана зробила платний тест ПЛР  у приватній лабораторії.

"Подруга не відлежалася. На восьмий день у неї температура 38 з гаком. Три дня п'є антибіотик. Температура практично не збивається. У грудях пече. Жарознижувальні не сильно допомагають. Тут я ще її "обрадувала", що не відчуваю запахів. Вона — до лікаря. Той не пропонує їй тест, КТ, рентген. А заявляє, що за протоколом, вона повинна прийти на обстеження через 10 днів! Медсестра на висловлювання, що антибіотик не допомагає і пече в грудях, відповідає: "Ми що тут в божевільні сидимо, я що, так повинна і написати. Пече в грудях?", — поділилась Лютова.

На її думку, частині хворих на COVID-19 просто не роблять жодних тестів. "Всіх хворих намагаються швидше відфутболити? Всім хворим співають одну і ту ж заїжджену мантру: "У вас немає коронавірусу", — написала Оксана.

Жінка отримала позитивний результат платного тесту. "Телефонували з міського відділу охорони здоров'я, запитували чи займаються мною лікарі. На 9-й день мені відкрили лікарняний! Навіть не зупинила моя ранкова температура 36,7. У понеділок у мене КТ. Почала сьогодні курс антибіотиків. Почуваюся добре. Якби ще вчора не температура 37,2 (ввечері), то взагалі все було б чудово. Але ж я тиждень як мала ходить на роботу. Нарешті лікарі зв'язалися з моєю подругою, призначили їй безкоштовний тест", — розповіла Лютова.

Вона також додала слова педіатра про те, що в разі якщо людина з коронавірусом, то за температури 37 градусів "тліють", "горять" легені. КТ — обов'язкова процедура. "За 10 днів температури 37 градусів легені можуть всі повигорати. І 40,0 непотрібно чекати! А що стосується мого сімейного лікаря, так вона зателефонувала мені і каже: "Чого ж ти пішла робити тест в приватну клініку?" Я їй: "Як? Ви ж мені самі сказали, що у мене немає показань для тесту, я не була за кордоном і не контактувала з підтвердженими хворим". Вона: "Так! Жодних приватних клінік! Ми самі будемо робити тобі і твоїй дитині, всі тести та обстеження", — написала Лютова.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що в Одесі особи з симптомами коронавірусу мали проблеми з безкоштовним тестом. Хтось довго чекав на результати, а когось ігнорували сімейні лікарі. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація