Україна вперше підписала контракт про постачання 1,9 млн додаткових доз вакцини проти коронавірусу

Україна вперше підписала контракт про постачання 1,9 млн додаткових доз вакцини проти коронавірусу

Фото: Associated Press

Йдеться про закупівлю 1 913 316 доз за ціною 504 грн за дозу.

Україна отримає ще 1,9 мільйона доз вакцини проти COVID-19 у максимально короткі терміни.

Як повідомляє Офіс президента, підписано контракт про постачання.

"На виконання завдання президента України Володимира Зеленського Міністерство охорони здоров’я уклало контракт про постачання на територію України в максимально короткі терміни вакцини виробництва компанії "Sinovac Biotech" (ред. — Китай) проти респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що "Sinovac Biotech" є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин. Щорічно вона виготовляє від 300 до 500 мільйонів доз вакцин, які схвалені в 34 країнах світу. Компанія розробила та вивела на ринок вакцини проти гепатиту А і В, вірусів грипу, включно з пташиним, паротиту. Рішення про закупівлю вакцини "Sinovac Biotech" проти COVID-19 у кількості 50 мільйонів доз вже ухвалила, зокрема, Туреччина.

На сайті голови держави також додали, що Україна використовуватиме вакцину "Sinovac Biotech" для захисту насамперед тих громадян, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією. Щеплення буде безкоштовним.

Володимир Зеленський відзначив, що контракт укладено саме з досвідченим виробником вакцин. "Головне, що ми провели дуже активну багатомісячну переговорну роботу й отримали конкретний результат. У короткий термін почнемо масштабну державну програму вакцинації. Нам украй потрібно захистити найбільш "ризиковані" соціальні групи, і держава точно виконає це завдання", – сказав президент.

Вакцина "Sinovac Biotech" (CoronaVac) є інактивованою вакциною, яка випускається у шприці та зберігається за температури від +2 до +8 градусів за Цельсієм. Проведені клінічні випробування у різних країнах, за результатами проміжних даних, показали ефективність препарату до 97%. Так, ІІІ фазу клінічних випробувань було проведено в Індонезії (1600 пацієнтів, ефективність 97%) та Туреччині (1325 пацієнтів, ефективність 91%). Завершується III фаза клінічних випробувань у Бразилії, проміжні результати очікуються 7 січня 2021 року.

Відповідно, на січень наступного року планується отримання дозволу на застосування препарату в Китаї та інших країнах, також вакцина буде подана на перекваліфікацію до ВООЗ у лютому 2021 року.

В Офісі президента повідомляють, що договір щодо постачання на територію нашої держави підписано з українським фармацевтичним підприємством АТ "Лекхім", яке, за офіційним підтвердженням компанії "Sinovac Biotech", є єдиним уповноваженим представником виробника вакцини в Україні.

За умовами договору, перша партія вакцини в кількості 700 тисяч доз буде поставлена в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, або одним з компетентних органів Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії, або за централізованою процедурою компетентним органом Європейського Союзу. Таке постачання здійснюватиметься окремо від механізму COVAX, за яким нашій країні гарантовано отримання 8 мільйонів доз вакцини безкоштовно.

Міжнародне об'єднання COVAX виділить безкоштовну вакцину для 4 мільйонів українців

Міжнародне об'єднання COVAX виділить безкоштовну вакцину для 4 мільйонів українців

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація