У Мадриді відкрили бари, а португальський президент скупався в океані: як Європа виходить з карантину

У Мадриді відкрили бари, а португальський президент скупався в океані: як Європа виходить з карантину

Фото: Associated Press

Карантин у багатьох країнах світу запровадили через пандемію коронавірусу.

У Європі продовжують знімати карантин, запроваджений через коронавірус. Сьогодні частково відновиться життя в Мадриді та Барселоні. Там відкриються бари, ресторани, маленькі магазини, музеї. Іспанська влада опиралася до останнього, бо ці два міста  постраждали найбільше.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Ранок.

Це – бар "Тітка Цибулька" у самому центрі Мадрида. Вже сьогодні тут зможуть обслуговувати клієнтів. Утім, працювати можна тільки на терасі, а також із вполовину меншою кількістю столів. У "Тітці Цибульці" для літника просто немає місця. 

Власник каже, щоб вижити, потрібні туристи та послаблення регулювань. "Мій бар живе з туризму. Мадрид живе з туризму. Іспанія живе з туризму. Я не хочу влазити в політику, однак ці нові правила не надто розумні", - вважає власник бару Алехандро Мартінез. 

Президент Португалії Марселу Рібелу де Соза почав купатися в океані поблизу Лісабона. Прибув сюди разом із прем’єром, аби показати людям, що повертається нормальне життя. 

Натомість у Бразилії ситуація залишається складною. Там уже 22 тисячі смертей. За кількістю хворих, а це понад 365 тисяч, країна друга в світі після США. Загального карантину тут не запроваджували, адже президент Жаїр Болсанаро вважає, що вірус все одно не зупинити. Втім, у багатьох регіонах обмеження все ж діють за рішенням місцевої влади. 

Пандемія коронавірусу може завершитися в грудні - науковці з Сингапурського університету

Пандемія коронавірусу може завершитися в грудні - науковці з Сингапурського університету

Через ситуацію в Бразилії США вже заборонили в’їзд звідти на свою територію. В самій же Америці побоюються другого спалаху коронавірусу. Там зараз довгі вихідні на честь Дня пам’яті загиблих військових. У кількох штатах їх відзначили своєрідно: гучними вечірками без дотримання жодних санітарних вимог. Зокрема, кількасот людей зібралися на популярному пляжі в штаті Флорида. Зрештою там почалася стрілянина, приїхала поліція та всіх розігнала.

Своєю чергою, науковці з Сингапурського університету прогнозують, що пандемія коронавірусу може завершитися в грудні. Кажуть, це показала математична модель, побудована потужним штучним інтелектом.

Кореспондентка ТСН Євгенія Мартинюк.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація