У Львові всі опорні лікарні перевантажені через затримку результатів ПЛР-тестів

У Львові всі опорні лікарні перевантажені через затримку результатів ПЛР-тестів

Фото: Associated Press

Одна лабораторія, яка робить тести, жаліється на перевантаженість від того, що люди пом'якшують самі собі карантин.

На Львівщині хворих на COVID-19 почали приймати ще 4 лікарні, так звані медзаклади другої черги. Адже всі опорні заклади міста завантажені на 80-90%, відтак щоб залишити ліжка для важких пацієнтів - легких, безсимптомних чи з підозрою ушпиталюватимуть у районні клініки. Причина перевантаження - у довгому очікуванні результатів ПЛР-тестів, без яких хворих з коронавірусом не виписують.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"12 числа здала, вже 7 доба пішла, ПЛР немає, що затримує моє перебування в стаціонарі", – розповідає Ольга Кушнір.

Два тижні тому лікарка швидкої допомоги із двобічною пневмонією потрапила в інфекційне відділення. За 5 діб прийшов аналіз, який виявив у неї коронавірус. Тепер вже тиждень чекає повторного тесту. 

"Зараз клінічне одужання і мене би виписали, але просто немає ПЛР негативного який би мені дозволив піти додому. Чекаємо тому що не хочемо наражати близьких на небезпеку вдома", – розповідає жінка.

Інфекційна лікарня - опорна, нині в ній 170 хворих, а це 90 % заповнених ліжок. Більшість - у середньому та легкому стані. Але випишуть їх лише за умови негативного результату ПЛР. Тож всі чотири опорні лікарні у Львові заповнені більше як на 80%. Щодня туди шпиталізують десятки нових хворих з симптомами коронавірусу. Аби розвантажити лікарів, департамент охорони здоров'я вирішив відкрити для хворих ще 4 лікарні - в Кам'янко-Бузьку, Сокалі, Стрию та Стебнах.

"Для чого це зроблено, для того щоб зберігати вільні місця в місті Львові. Багато хворих легких ближче до середньої важкості привозить швидка з району і ми фактично заповнюємо міські лікарні там, а будуть важкі хворі і ми не будемо мати куди їх брати", – говорить керівник Львівського обласного департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис.

Довге очікування результатів тестів у лабораторному центрі пояснюють перевантаженістю. Кажуть, що в останні тижні люди почали самі собі пом'якшувати карантин, нехтувати масками і роботи одразу додалося  

"У нас на сьогодні в холодильниках зберігається понад 2 тисячі відібраних проб досліджень. Ну ви бачите, якби кожного дня не поступало, а вони можуть поступати від 700 до 200 проб на день. Тому ми, маючи холодильники вже 2, заповнюємо повністю і по мірі того в порядку черги, забираємо з тих холодильників на дослідження", – говорить керівник Львівського обласного лабораторного центру МОЗ Роман Павлів. 

У пріоритеті медики та військові. Іншим доводиться чекати результатів 5-7 днів. І така ситуація у всіх трьох лабораторіях області. Кожна робить сотню досліджень за добу.

На Львівщині хворих на коронавірус почали приймати медзаклади другої черги

На Львівщині хворих на коронавірус почали приймати медзаклади другої черги

"Вихідних вони поки що не мали, зараз ми розглядаємо це питання, бо люди дуже перемучені, працювати в такому режимі, в таких умовах дуже важко, воно впливає в на їхнє здоров'я і щоб не втратити тих фахівців, яких у нас і так обмаль, ми будемо думати, як зробити, щоб вони мали якісь моменти для перепочинку", – наголосив Павлів.

Призупиняти приймання матеріалу для дослідження в лабораторії не планують, але просять людей бути обережними і не додавати роботи їм та медикам.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація