У Львові перевірять на коронавірус понад 2 тис. педагогів, яких залучатимуть до ЗНО

У Львові перевірять на коронавірус понад 2 тис. педагогів, яких залучатимуть до ЗНО

Фото: Associated Press

Для вчителів ІФА-тестування буде безкоштовним.

У Львові коштом міського бюджету педагогів, які будуть проводити зовнішнє незалежне оцінювання, почали тестувати на коронавірус. Для цього застосовують метод ІФА-тестування, який перевіряє на наявність в організмі антитіл до COVID-19. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30. 

У львівській мерії вирішили, що це тестування обов’язкове для педагогів, які будуть залучені на ЗНО.

"Трохи страшно здавати кров, того я завжди боялася", - розповідає у черзі до процедурного кабінету учителька англійської мови Орися Мрад.

Після забору крові зразки передають у сусідній кабінет. Там кров центрифугують і тоді досліджують. Увесь процес займає до п'яти годин.

Психологиня однієї з львівських шкіл Лілія Кузьмінова зазначає, що це добра нагода перевіритися. Хоч вона переконана, що здорова, бо їздить велосипедом і суттєво звузила коло спілкування.

"Це добре чисто з психологічної точки зору. У мене цілковитий спокій, але щоб всі були спокійні навколо мене, то я зробила цей аналіз", - розповіла пані Лілія.

Тестують педагогів у п'яти медичних закладах, процедура для вчителів безкоштовна. На наявність антитіл до перенесеного коронавірусу освітян не перевіряють, виявляють лише тих, хто хворіє зараз. 

"Ми проводимо обстеження саме методом імунноферментного аналізу з метою визначення імуноглобулінів М. Саме імуноглобуліни М дають нам змогу визначити, чи перебуває особа в гострому періоді, чи вона, навпаки, не є хворою і може спокійно виконувати ті функції, які на неї покладаються", - розповіла заступниця головного лікаря другої міської поліклініки Тетяна Бесараб.

У міській раді зазначають, що перевірять 2 200 педагогів: тих, хто проводитимуть ЗНО, і резервних, які у разі виявлення COVID-19 замінять недужого вчителя.

"Та людина, в якої буде негативний результат, буде скерована до сімейного лікаря, щоб надалі здавати тест ПЛР. Це нам надасть можливість хоча б зараз виявити тих людей, які мають гостре захворювання", - зазначила Зоряна Довганик, керівниця управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Через тиждень на вході у пункт тестування буде ще один додатковий контроль для педагогів.

"Проводитиметься термометрія, і ми будемо дивитися, чи має якісь симптоми захворювання та людина, чи ні.
Якщо людина, яка або буде почуватися погано, або в неї буде підвищена температура, або ж будуть ознаки захворювання, вона не допускатиметься до такого пункту", - розповіла пані Зоряна.

Сьогодні встигли протестувати понад три сотні педагогів. Їхні результати будуть готові уже завтра зранку.

На коронавірус перевірять понад дві тисячі львівських педагогів, які проводитимуть ЗНО

На коронавірус перевірять понад дві тисячі львівських педагогів, які проводитимуть ЗНО

Нагадаємо, за минулу добу, 16 червня, у Львівській області зафіксували 155 нових випадків інфікування коронавірусом. Це найвища цифра в регіоні від початку пандемії. Львівська область і далі залишається у трійці регіонів з найбільшою кількістю хворих. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація