У Лівані після вибухів у Бейруті зафіксували рекордну кількість нових випадків зараження коронавірусом

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Лівані після вибухів у Бейруті зафіксували рекордну кількість нових випадків зараження коронавірусом

Associated Press

Загалом в країні зафіксовано 7 121 випадок інфікування.

У вівторок, 11 серпня, Ліван повідомив про рекордні три сотні нових випадків зараження COVID-19 та сім смертей від ускладнень захворювання.

Про це пише The Guardian.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в країні зафіксовано 7 121 випадок інфікування та 87 летальних випадків, які пов'язують із коронавірусом.

Зазначається, що востаннє сплеск захворюваності в країні зареєстрували ще до вибухів у порту столиці, внаслідок яких загинула щонайменше 171 людина, а ще приблизно шість тисяч отримали поранення різного ступеня тяжкості. Після катастрофи близько 300 тисяч мешканців Бейрута залишилися без житла.

Окрім того, потужна вибухова хвиля пошкодила щонайменше 15 медустанов, включно із трьома основними лікарнями.  

Представник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тарік Ярасевич заявив на брифінгу ООН у Женеві у вівторок, що після вибухів в Лівані є ризик прискорення поширення COVID-19.

Раніше ВООЗ закликала надати 15 мільйонів доларів допомоги сектору охорони здоров’я країни, який ще до катастрофи був напруженим: через глибоку фінансову кризу в Лівані був дефіцит ліків та медичних засобів. 

"Надзвичайна ситуація в Бейруті призвела до послаблення багатьох заходів для запобігання поширенню COVID-19, що підвищило ризик збільшення швидкості передачі та великого навантаження", - застерігали раніше в ООН.

Нагадаємо:

  • 4 серпня у порту ліванської столиці Бейрут прогриміли два потужні вибухи, які утворили над містом грибоподібну хмару. Вибухові хвилі швидко поширилися містом, завдавши шкоди навіть на околицях.
  • Колишній слідчий з вибухівки Департаменту США заявив, що білі спалахи, які видно на відео вибуху, можуть свідчити про те, що вибухів було кілька і, що там, окрім аміачної селітри, могли бути інші вибухонебезпечні предмети.
  • 8 серпня в Лівані розпочалися масові протести. Найбільші - в столиці Бейруті.
  • Під час протестів 8 серпня загинув поліцейський. Ще щонайменше 728 людей були травмовані.
  • Ситуація в Лівані нині дуже складна - економіка країни не в найкращому стані, а після вибуху ще погіршилася, є проблеми з доступом до продуктів, ліків тощо.

У Лівані після відставки уряду призупинились вуличні заворушення

У Лівані після відставки уряду призупинились вуличні заворушення
Наступна публікація