У Литві на норкової фермі виявили COVID-19: захворіли тварини і працівники

Дата публікації
Перегляди
621
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Литві на норкової фермі виявили COVID-19: захворіли тварини і працівники

Фото: Associated Press

Рішення про подальшу долю тварин після оцінки ризиків прийматиме Державна служба з продовольчої безпеки і ветеринарії.

У Литві на норковій фермі, де кілька днів тому виявили коронавірус у тварин, підтвердили три випадки захворювання у працівників, штам досліджується. Після цього можна буде сказати, наскільки він небезпечний. 

Про це з посиланням на Національний центр громадського здоров'я NVSC у п'ятницю, 27 листопада, інформує LRT .

За інформацією речниці NVSC Юстини Петравічене, відомо про три випадки коронавірусу на норковій фермі в Йонавському районі. Всі пацієнти мають типові симптоми. Вони за віком не входять в групу ризику

Тимчасово виконуючий обов'язки міністра охорони здоров'я Литви Ауреліюс Верига зазначив, що штам вірусу ще досліджують, як у норок, так і в інфікованих людей.

За інформацією санітарної служби, перевірку норок на коронавірус почали після того, як майже 170 тварин на фермі компанії Danmink раптово померли. Аналіз підтвердив, що вони були заражені коронавірусом. Згодом померли ще понад 150 тварин - на фермі цієї ж компанії, а також іншої - Vilkijos ūkio. Близько 40 тварин, які безпосередньо контактували із зараженими, вже профілактично знищили. Загалом на обох фермах - близько 60 000 норок.

Своєю чергою, Чесловас Таллат-Келпші - керівник Vilkijos ūkio і голова Литовської асоціації звіроводів, сподівається, що знищення всього поголів'я тварин вдасться уникнути. Також, за його словами, зараз незрозуміло, чи зможуть підприємці розраховувати на якусь компенсацію у разі рішення про знищення, тому що коронавірус, як причина, не прописаний в законодавстві. Втрата однієї норки коштуватиме фермі 30 євро.

В уряді ж сподіваються, що інші ферми не стануть приховувати випадки зараження, якщо такі з'являться. Загалом у Литві - 86 хутрових ферм, на яких вирощують понад 1,6 млн норок.

Тим часом у Данії, де раніше знищили усіх норок на 284 фермах країни, у яких виявили мутацію коронавірусу, тіла вбитих тварин піднялися на поверхню з неглибоких могил. Декілька тисяч норок поховали у братських могилах на військовому полігоні на глибині 1 метр. 

Переносники коронавірусу: що робити з норками на українських хутрових фермах

Переносники коронавірусу: що робити з норками на українських хутрових фермах

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
621
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація