У лікарнях України бракує кисню для хворих на коронавірус: позиція МОЗу - винна місцева влада

У лікарнях України бракує кисню для хворих на коронавірус: позиція МОЗу - винна місцева влада

Фото: Associated Press

Кисню потребують більшість пацієнтів, яким показана шпиталізація.

У лікарнях України заявляють, що їм бракує кисню, якого потребують хворі на коронавірусну хворобу. Кисень сьогодні називають "найнеобхіднішими ліками" під час лікування COVID-19. У різних регіонах заявляють, що киснем забезпечені близько 40% ліжкомісць, про які щодня звітує МОЗ. Але лікують не матраци, а саме кисень. Його потребують більшість пацієнтів, яким показана шпиталізація.

Про це йдеться 30 жовтня в сюжеті ТСН.19:30.

Від початку осені потреби лікарень у кисню виросли критично. Про це розповіли на одному з підприємств, яке забезпечує понад чотири сотні медзакладів по всій країні.

На підприємстві до коронавірусу переробляли 250 тонн рідкого кисню. Тепер - 350 тонн. Вичерпали всі можливості. Телефон керівника підприємства розривається. Лікарні просять додатково ще 650 тонн. На деякі заявки доводиться відмовляти.

"Пошук альтернативних джерел постачання кисню не дали позитивних результатів. Лікарні перебувають у вкрай тяжкому становищі по забезпеченню киснем. На що ми можемо відповісти таким листом, що в нас немає технічної можливості", - каже директор компанії-постачальника кисню Володимир Жирохов.

Нині всі лікарні намагаються вийти на рівень, якого публічно вимагає президент Володимир Зеленський, - забезпечити киснем 80% ліжок, що приймають пацієнтів із COVID-19.

"Ми опорна лікарня на Лівому березі. У нас інфекційне відділення на 20 ліжок. Зараз воно заповнене - 23 пацієнта лежить. Користуємося кисневими концентраторами", - розповіла заступниця головного лікаря ЦРЛ міста Золотоноша Черкаської області Тетяна Козлова.

Пацієнт лікарні №15 в Києві, якого виписали тільки-но, розповів, як страшно, коли в кисневій мережі падає тиск в реанімації: "Тільки чути - кисень, кисень! І лікарі починають бігати і качати".

Коли чоловіка перевели до звичайної палати, то принесли концентратор - один на трьох пацієнтів. І чоловік поступився киснем старшому сусідові, якому було зовсім зле.

У лікарні все заперечують, але приймати пацієнтів із COVID-19 припинили. Уже другий рік тут іде ремонт будівлі. А от за кисень взялися тільки зараз.

"Є моменти, які пов'язані із затвердженням і проходженням проєктної документації в відповідних органах. І від швидкості поставки деяких комплектуючих, яких зараз брак в Україні. Я думаю, це півтора-два місяці", - розповів директор клінічної лікарні №15 Києва Андрій Мусієнко.

Централізована киснева мережа - це найкращий варіант для пацієнтів під час коронавірусу. Обладнання перетворює рідкий кисень на газ потрібної концентрації.

"В тій чи іншій мірі кисень потрібен всім. Кисень - це теж ліки. Тобто це препарат, який теж вимагає суворого дозування. Якщо пацієнт кисню не потребує, він може не перебувати в стаціонарі. Він може перебувати на самоізоляції вдома", - пояснює лікар-анестезіолог Олександр Галієв.

Один з благодійних фондів уже роздав 80 концентраторів у всій країні. Кажуть, адже чимало людей не можуть влаштуватися до лікарні, або їх виписують додому, а легені ще не справляються.

У лікарнях України бракує кисню для лікування хворих на COVID-19

У лікарнях України бракує кисню для лікування хворих на COVID-19

Позиція МОЗу - винна місцева влада. Нині на забезпечення киснем централізовано виділили пів мільярда гривень. І в країні все нормально.

"Я отримую кожного дня щоденну статистику. 7 тисяч 698 ліжок з підведеним киснем, які на сьогодні є вільними. В цих цифрах, які використовують лікарні, цих показників, наших 16 виробників, в повному обсязі здатні забезпечити цим киснем всі без виключення регіони", - заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Керівник компанії він таких слів у відчаї. Про те, що не справляються і ніхто з конкурентів не готовий взяти на себе його замовлення, з якими не справляється, - сказав головному санітарному лікарю.

"Була нарада в вівторок між всіма виробниками в Зумі, де я як директор компанії висловився. Ніхто не відгукнувся", - каже директор компанії-постачальника кисню Володимир Жирохов.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація