У лікарнях кисню усім не вистачить — лікар-інфекціоніст

У лікарнях кисню усім не вистачить — лікар-інфекціоніст

Фото: Associated Press

Професор Андрій Шкурба каже, що таких вірусних уражень легень і судин, до яких призводить коронавірус, раніше не було.

В лікарнях України не вистачить кисню усім пацієнтам з COVID-19, які потребуватимуть відповідної терапії. Таку думку висловив лікар-інфекціоніст, професор кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Андрій Шкурба.

"У стаціонарах кисню усім не вистачить. Ще з радянських часів наші лікарні не були пристосовані до того, щоб усі хворі в них, незалежно від діагнозу, мали можливість за необхідності ним дихати. І це не було потрібно, таких вірусних уражень з подібним пошкодженням легень та судин раніше не було", — пояснив Андрій Шкурба на своїй сторінці в соцмережі.

За словами медика, навіть під час іспанського грипу —  найбільшої за смертністю пандемії грипу за всю історію людства, що тривала від 1918-го до 1920 року, хворим вистачало кисню в лікарнях.

"З часів "іспанки" навіть грип, що в деяких категоріях ризику може перебігати з ураженням легень, не давав стільки реанімаційних хворих. Досить було кисню в інфекційних реанімаційних відділеннях. А от зараз...", — зазначив Шкурба.

Нагадаємо, у лікарні Одеси, куди шпиталізують хворих на коронавірус з області, закінчується медичний кисень і не вистачає ліжок. В цьому опорному закладі його вистачить лише до кінця тижня. Також раніше повідомлялось, що в Роздільнянській центральній районній лікарні Одеської області — брак кисню. Його вистачить на декілька годин одному хворому.

Не вистачає кисню хворим і у волинській лікарні, а ось у Шепетівській центральній районній лікарні, що в Хмельницькій області, взагалі немає кисневої станції. Там лікарі змушені тягати старі кисневі балони і пацієнтів від відділення до відділення, адже в лікарні ще й, до того ж, немає ліфта.

Як раніше повідомлялося, 9 жовтня на засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін виділив понад пів мільярда гривень на медичний кисень для лікарень.

Повʼязані теми:

Наступна публікація