У курортну Рибаківку, де стався спалах коронавірусу, продовжують їхати відпочивальники

У курортну Рибаківку, де стався спалах коронавірусу, продовжують їхати відпочивальники

Фото: УНІАН

Окрім місцевих жителів, коронавірус знайшли й у персонала царини послуг біля баз відпочинку.

Спалах COVID-19 стався в курортному селищі Рибаківка, на Миколаївщині. Лікарі наполягають, що зону відпочинку мали закрити ще кілька днів тому. Спершу інфекцію виявили в одному з кафе, подальше тестування дало ще багато позитивних тестів. Відповідно, значно розширилось і коло контактних осіб.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

У Рибаківці масово почали виявляти інфікованих коронавірусом. Окрім місцевих жителів, це й персонал царини послуг біля баз відпочинку.

"Тут і працівники кафе, і працівники магазинів. У них були створені умови спільного проживання. Тому там був дуже щільний контакт", – пояснює керівник штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій у Миколаївській області Олександр Ігнатенков.

Шинок, у якому виявили коронавірус, нині зачинений на карантин. Усередині перебуває персонал – це 15 людей на самоізоляції. Кажуть, щоб не роз'їжджатися по домівках – вирішили сидіти тут два тижні.

5 інфікованих із Рибаківки шпиталізовані. Їхній стан здоров'я погіршився.

"Вони можуть становити небезпеку для інших. Оскільки йдеться про узбережжя, там, де відпочивають люди, то це може бути дуже великий спалах", – каже головна лікарка Миколаївської обласної інфекційної лікарні Світлана Федорова.

У Рибаківці закрита сімейна амбулаторія та дитячий садок, оскільки хворі там бували і контактували з іншими. Іще в п'ятницю обласна комісія рекомендувала закрити і сферу послуг.

"Наші фахівці були там в п'ятницю, дали певні рекомендації, які треба зробити – закрити всі кафе, тільки на відкритому повітрі можна, закрити магазини", – розповів Ігнатенков.

На пляжі – повно відпочивальників. Сподіваються, вірус їх омине.

"Коронавірус не любить спеку, а тут спека. Сподіваємось, що в Чернівці приїдемо здорові", – каже відпочивальниця Тетяна Гончар.

Водночас медики переконані – це лише початок спалаху в Рибаківці.

"Я далека від думки, що там вогнище ліквідовано. Я вважаю, як лікар, як інфекціоніст, що недоречно сьогодні їхать в цей регіон відпочивати", – вважає Світлана Федорова.

Завтра в Рибаківку знову виїжджає обласна комісія. Кажуть – самі перевірятимуть роботу закладів царини послуг.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація