У КОДА розповіли, яких заходів вживають для протидії розповсюдження коронавірусу

Відповідні заходи мають обговорити на засіданні обласної комісії з надзвичайних ситуацій, що відбудеться 6 квітня.

У КОДА розповіли, яких заходів вживають для протидії розповсюдження коронавірусу

В Києві та області планують встановлювати контрольно-пропускні пункти. Про це під час брифінгу заявив виконувач обов'язків голови Київської облдержадміністрації Василь Володін.

За його словами, на позачерговому засіданні обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що має відбутися 6 квітня, рознлянуть питання встановлення контрольно-пропускних пунктів в області. Володін нагадав, що масові заходи, зокрема й релігійні, в області заборонені.

”Вулицею можна пересуватися лише вдвох, виняток — супроводження дітей незалежно від їх кількості”, — уточнив керівник ОДА.

Особам, яким більше 60 років радять залишатися вдома та утриматися від контактів з іншими особами, які не проживають з ними. 

”Такі люди можуть виходити на вулицю у виняткових випадках, до магазину та в аптеку, що не більше 2 км від дому. Під забороною — відвідування для всіх людей парків, скверів, лісопаркових та прибережних зон. Виняток - вигул домашніх тварин або службова необхідність”, — сказав очільник київської ОДА.

Він нагадав, що перебуваючи у місцях скупчення людей — магазинах, аптеках тощо, люди повинні бути у масках чи респіраторах. Володін заявив, що нині керівництво області працює над тим, щоб забезпечувати населення безкоштовними масками.

Так, 4 квітня до медичних закладів області передали 1 тис. 680 захисних окулярів. Також в області запустили власне виробництво захисних масок на потужностях навчально-виробничих закладів у Білій Церкві, Богуславі і Тетіїві. Ще планується виробництво масок у Василькові.

”За попередніми оцінками, разом за добу вони можуть виготовити до 1,5 тис. масок”, — розповів Володін.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie