У КНДР заявили, що "жовтий пил" з Китаю може занести коронавірус в країну: людей закликали лишатися вдома

У КНДР заявили, що "жовтий пил" з Китаю може занести коронавірус в країну: людей закликали лишатися вдома

Фото: Associated Press

Влада країни стверджує, що пил з Китаю містить важкі метали та патогенні мікроорганізми, включаючи віруси.

Громадян Північної Кореї попередили, що сезонний жовтий пил, який дме з Китаю, може занести COVID-19 в країну, тому їх закликали залишатися в приміщенні. 

Про це пише Reuters. 

"Оскільки нові зараження коронавірусом продовжують поширюватися у всьому світі, необхідність боротися з жовтим пилом і вживати ретельних заходів стає все більш критичною", - заявила в четвер офіційна партійна газета Північної Кореї "Нодон Сінмун".

Громадян закликали утримуватися від активних заходів на свіжому повітрі та дотримуватися вказівок щодо профілактики, таких як носіння масок, коли вони виходять на вулицю.

Державне телебачення KRT заявило в середу, 21 жовтня, що жовтий та дрібний пил можуть містити шкідливі речовини, такі як важкі метали та патогенні мікроорганізми, включаючи віруси.

"Люди повинні звертати увагу на особисту гігієну після повернення з вулиці", - сказав диктор новин. "Крім того, робітники повинні уникати будівельних робіт на відкритому повітрі навіть на місцях реконструкції".

Зазначимо, що жовті пилові бурі відбуваються в певну пору року, переносячи токсичні речовини, здатні провокувати проблеми зі здоров’ям в обох країнах.

Твердження про те, що коронавірус може поширитися на КНДР з пустелі Гобі, що розташована на відстані 1900 км від країни, виглядає безпідставним. Загальноприйнятою соціальною дистанцією вважаються 2 метри. Водночас американські Центри контролю та профілактики захворювань кажуть, що краплі, що містять вірус, можуть іноді затримуватися в повітрі годинами.

Нагадаємо, що Північна Корея від початку пандемії у світі не підтвердила жодного випадку коронавірусу в країні, а її міністерство охорони здоров'я повідомило, що у всіх протестованих осіб результати тестів виявилися негативними. Сотні людей, які працюють у морських портах і на сухопутних кордонах, регулярно проходять карантин для моніторингу. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація