У Київській області на вихідних та свята можуть обмежити пересування людей

Дата публікації
Перегляди
1722
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Київській області на вихідних та свята можуть обмежити пересування людей

Фото: УНІАН

У регіоні вже 140 підтверджених випадків інфікування новим коронавірусом.

На цих та наступних вихідних у населених пунктах Київської області можуть посилити карантинні заходи задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19. Зокрема, місцеві органи влади можуть обмежити пересування людей.

Про це йдеться в рекомендаціях Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 квітня.

У Київській області (без Києва) від 18 березня до 9 квітня зафіксували 140 випадків (із них 10 – діти) інфікування новим коронавірусом, випадків підозр на інфікування – 583, контактних осіб під медспостреженням – 1607, смертей – 5.

"Епідемічна ситуація ускладнюється з кожним днем. Фахівці очікують пік захворювань в області від 11 до 20 квітня", - повідомляє Київська облдержадміністрація.

Рекомендації Київської обласної комісії ТЕБ та НС органам місцевого самоврядування:

1. Обмежити пересування та перебування людей у громадських місцях у період вихідних і святкових днів:

  • від 13:00 суботи, 11 квітня 2020 року, до 06:00 понеділка, 13 квітня 2020 року;
  • від 13:00 суботи, 18 квітня 2020 року, до 06:00 вівторка, 21 квітня 2020 року.

2. Посилити контроль дотримання встановлених обмежень на території населених пунктів, зокрема в парках, лісопаркових зонах та в місцях масового перебування людей.

3. Посилити контроль виконання обмежувальних заходів у культових спорудах.

4. Обмежити доступ громадян до місць поховань та із дотриманням правил карантину: не більше, як по двоє людей та у захисних масках.

5. У разі виявлення в організованих трудових колективах хворих на коронавірус:

  • на 14 календарних днів запроваджувати протиепідемічні обмежувальні заходи до таких суб’єктів господарювання;
  • складати план ліквідації вогнища інфекційного захворювання по кожному такому суб’єкту господарювання та контролювати виконання.

6. Поінформувати населення про адміністративну та кримінальну відповідальності за порушення протиепідемічних правил та санітарного законодавства.

7. Рекомендувати громадянам за перших ознак респіраторної інфекції залишатися вдома (за місцем перебування (проживання) і негайно звертатися за меддопомогою за місцем обслуговування.

Зазначимо, на Волині та Закарпатті заборонили людям виходити на вулиці 11-12 квітня через ситуацію з коронавірусом. Обмеження діятимуть від 13:00 суботи до 06:00 понеділка.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
1722
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація