Контейнери встановлені в 14 магазинах столиці.
У Києві у продовольчих магазинах розташували 14 пунктів для збирання використаних масок і рукавичок.
Зібрані в контейнери засоби індивідуального захисту герметично запакують та відправлять на спалення, розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
"Місто продовжує впроваджувати проєкти збирання окремих фракцій відходів. Нинішня ситуація з поширенням інфекції COVID-19 диктує нам необхідність окремо збирати маски та рукавички, які містяни активно використовують для свого захисту. Контейнери встановлені у великих торгових точках, куди, на наш погляд, людям буде найбільш зручно дійти. Контейнери разом із вмістом будуть безпечно спалені за температури 1200 градусів", – пояснив він.
Окремо Пантелеєв запевнив, що проєкт є ініціативою представників Київради та підприємств, і ані на встановлення, ані на утилізацію не були витрачені бюджетні кошти.
"Біля кожного контейнера розміщено поради з використання на основі рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві та наказу Міністерства охорони здоров’я України "Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами". Зокрема, не торкатися обличчя після зняття маски, самі засоби краще обробити санітайзером, викидати краще, попередньо помістивши це в пакет, обробити потім руки", - додали в КМДА.
Зазначимо, контейнери для збирання масок та рукавичок розміщені:
- у магазинах мережі Billa:
- вул. Гришка, 3;
- просп. Маяковського, 85;
- Бессарабська площа, 2;
- вул. Тростянецька, 1-А;
- Дарницька площа, 1;
- просп. Повітрофлотський, 56-А;
- вул. Голосіївська, 13-А;
- Майдан Незалежності, ТЦ "Глобус";
- вул. Велика Васильківська (Червоноармійська), 100;
- вул. Попудренка, 40.
- у магазинах мережі METRO Cash & Carry:
- просп. Григоренка, 43;
- Кільцева дорога, 1-В;
- просп. С. Бандери, 26-В;
- вул. С. Лифаря, 2-А.
Нагадаємо, від 11 травня відбулася низка послаблень карантину, який тривав від 11 березня: зокрема, відкрили парки, перукарні, літні майданчики кафе тощо.
Станом на 13 травня у Києві виявили 1960 підтверджених випадків коронавірусу.